adcov.com

Korzyści odżywcze awokado

Korzyści odżywcze awokado


Dlaczego diecie często odrzucają szlachetny awokado jako zakazanego owocu? Ten ambrozyjski owoców jest z najbardziej odżywcze w królestwie roślin. Chociaż kaloryczność jest wysoka, awokado mają witaminy i minerały z zielonych warzyw, białka mięsa i zapewniają olejki eteryczne ciała. Awokado przyczynić prawie 20 witamin, minerałów i korzystnych związków roślinnych, które mogą przyczynić się do poprawy jakości odżywczej diety, według California Avocado Komisji. Jedzenia awokado może faktycznie pomóc utratę masy ciała, zwłaszcza, jeśli dieter dąży do doskonałej równowagi alkalicznych / kwas. Kiedy dobrze odżywiona, ciało czuje się syty i pragnie mniej jedzenia.

Nieporozumień co do jedzenia awokado

Bob Bergh, dr, Zakład Botaniki i roślin Nauki na Uniwersytecie w Kalifornii, kwestionuje opinię publiczną i chroni wartości odżywcze awokado. "Wielu ludzi docenić pyszne smak awokado, ale boją się nimi (błędnych) względów dietetycznych. One zatem uniknąć awokado lub jeść mniej niż mogli, z powodu niepełnych lub błędnych informacji o wartości odżywczej," stwierdza w 1992 roku wyniki badania " Awokado i żywienie człowieka, Niektóre aspekty zdrowia człowieka z awokado. " Olej z awokado ma korzyści kulinarnych i zdrowotnych, Bergh mówi. "Większe wykorzystanie całego owocu ma istotne zalety:. Przydatność w kontroli masy ciała ludzkiego, wysoką gęstość odżywczą, źródło najważniejszych przeciwutleniaczy, prewencji udaru, owoców, źródło białka, jako źródła włókien żywności dla dzieci i innych świadczeń żywieniowych"

Ładowane z przeciwutleniaczami

Ten naprzeciwko owoców pobiera niewielką uwagę w kompendiach zdrowej żywności, ale awokado ma, tak samo, lub więcej, potasu i witaminy B6 jak banan według Bergh. "Witamina B6 (pirydoksyna) jest ważna dla systemu nerwowego, krwinek czerwonych, zębów i dziąseł," wyjaśnia. Owoce również witaminy C, E i beta-karotenu. Jednym z awokado zapewnia dwukrotnie nasze codzienne potrzeby tych trzech silnych witamin antyoksydacyjnych. Jest także bogaty w miedź i żelazo, według Bergh.

Obniża poziom cholesterolu

Awokado pomaga utrzymać dobry poziom cholesterolu i zmniejszenie złego cholesterolu, według Bergh. Ich poziom potasu jest wyższy niż truskawki, pomarańcze, marchew i latem squash, jego badania, mówi. Awokado są bogate w jednonienasycone kwasy tłuszczowe korzystne, które pomagają podnieść podstawowy poziom metabolizmu, który wpływa spalanie kalorii. Artykuł w Journal of American Medical Association (listopad 2005) stwierdził, że jednonienasycone tłuszczu jest związane z niższym ciśnieniem krwi.
I awokado umożliwia poprawę równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie. "Przewlekłe niskiej jakości kwasica metaboliczna przyczynia się do przedwczesnego starzenia zaburzając działanie komórek," według "Kwas Alkaline Food Guide" dr Susan E. Brown i Larry'ego Trivieri Jr "zaburzając działanie komórek, chroni komórki przed kwasicy prawidłowo i utrzymanie produkcji białek potrzebnych do naprawy komórkowej i bez możliwości naprawy siebie, życia komórek, "piszą.

Poprawia zdrowie wątroby

Najnowsze badania awokado zapewnia dobre powody, aby jeść owoce. Jednak wydaje się, że przeciętny człowiek wciąż ma niewystarczające informacje. "Poza tym, że smak i wartości odżywcze awokado wydaje się do poprawy zdrowia wątroby," mówi Hirokazu Kawagishi, profesor zastosowanej chemii biologicznej na Uniwersytecie Shizuoka w Japonii, którego prace są cytowane w Bio-medicine.org. "Zacząłem jeść awokado bardziej się z powodu tego badania," cytuje słowa. Naukowcy uniwersyteccy karmione awokado i 22 innych owoców do szczurów, którym wstrzyknięto D-galaktozamina, substancji, która powoduje uszkodzenie wątroby i prowadzi do śmierci komórki. Szczury karmione awokado miał najmniejszego uszkodzenia wątroby.

Źródłem błonnika i białka

Owoce dodać do diety błonnika. Wysokie spożycie błonnika zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy, nadciśnieniu, chorobie sercowo-naczyniowej, otyłość i niektóre nowotwory. Ilość białka w jednej średniej awokado, na 5 gramów, sprawia, że ​​cenne dla osób, które chcą ograniczyć spożycie mięsa i nabiał.

Awokado Zastosowanie w kuchni

Jak cudownie, że to pyszne jedzenie, napełniania i pożywny, zapewnia wiele korzyści. W 50 kalorii dla jednej piątej awokado, owoce można dodać do swojej diety jako dip, rozprzestrzeniania kanapki, hors d'oeuvre, dekoracji, sałatki lub zupy, a na deser. Aby uzyskać szereg kuszących przepisów, takich jak awokado koktajl z krewetek, niskotluszczowe śniadanie burritos i awokado wegetariańskie tacos, przejdź do www.avocado.org.
.