adcov.com

Korzyści i upadki Mleko sojowe

Mleko sojowe mleko w rzeczywistości nie jest, ale raczej "sok" z ziaren soi. W celu uzyskania mleka, producenci soi namoczyć, zmielić mieszaniny i odcedzić płyn. Sojowego ma kilka zalet, ale także z dowolnego żywności, nie jest bez upadków.

Korzyści: Laktoza Bezpłatne

Laktoza jest cukier mleczny, który jest znany, aby spowodować problemy trawienne u niektórych osobników. Laktozy i laktozy mleko krowie obniżonej zarówno pewne śladowe ilości laktozy, podczas gdy mleko sojowe ma żadnej laktozy w ogóle. To sprawia, że ​​mleko sojowe dobra alternatywa dla tych, którzy nie mogą pić zwykłego mleka.

Upadek: Niespójne Smak

Niektóre marki mają kremowy smak i konsystencję, która jest porównywalna do mleka krowiego. Inni mają określony "fasolowym" smak i konsystencję. Używanie go w żywności, takich jak koktajle, może maskować smak i konsystencję. Niestety, mleko sojowe może mieć niekorzystny wpływ na smak i konsystencję żywności i napojów, takich jak zboża i kawy. Ostatecznie, mleko sojowe jest nabyty smak i być może trzeba wypróbować kilka różnych marek, aż znajdziesz taki, który działa.

Korzyści: dobrym źródłem białka

Jedna szklanka mleka sojowego ma zwiększoną 7.95 g białka. Według Soy Informacji Clearing House, soja ma pełne białka. Oznacza to, że soja posiada wszystkie niezbędne aminokwasy w żywieniu człowieka w stosunku do innych roślin, które tylko nieliczni.

Upadek: mało wapnia

Mleko sojowe nie zawierają wapń, ale nie tak bardzo jak mleko krowie. Jedna filiżanka mleka sojowego posiada 61 mg wapnia w porównaniu do 276 mg w mleku. Kobiety patrz zastąpić soję na mleko krowie może być konieczne uzupełnienie innych źródeł wapnia lub wzmocnionej próby mleka sojowego, który może mieć porównywalny z wapnia mleka krowiego.

Korzyści: Redukcja cholesterolu

Hrabstwo Stanislaus Agencja medyczne donosi, że 25 gramów białka sojowego dziennie może obniżyć poziom LDL, czyli "złego" cholesterolu aż o 10 procent. Aby kwalifikować się jako obniżenie cholesterolu żywności, produkt sojowy musi zawierać co najmniej 6,25 g białka sojowego w jednej porcji. Mleko sojowe ma ponad siedem gramów.

Upadek: Estrogeny roślinne

Soja zawiera izoflawony, które są podobne do estrogenów. Izoflawony te wiążą się z receptorami estrogenów w organizmie i mogą tłumić wpływ naturalnie występujące estrogeny. Istnieją sprzeczne informacje co do wpływu jaki może to mieć na ciele. Niektórzy eksperci uważają, że izoflawony mogą zapobiegać rakowi piersi i zmniejsza ryzyko osteoporozy. Shanghai Breast Cancer Survival Study 5000 azjatyckich kobiet z rakiem piersi, wykazały korelację między dietą wysokiej sojowym i zmniejszenia umieralności na raka piersi. Jednakże inne badania wykazały, że rak piersi człowieka rosną szybciej u szczurów karmionych izoflawony sojowe.