adcov.com

Korzyści Ganoderma

Korzyści Ganoderma


Ganoderma Reishi nazywany jest również, i Ling Ling Chih Zhi. Ganoderma, zwłaszcza Ganoderma lucidum, twierdzi się, że właściwości lecznicze do leczenia różnorodnych stanów i chorób. Kraje Dalekiego Wschodu, takich jak Chiny, Japonia i Korea, które stosowane Ganoderma w tradycyjnej medycynie Wschodu od ponad 4000 lat.

Opis

Grzyb Ganoderma jest przynależność do grupy grzybów zwane huby. Ten rodzaj grzyba jest saprofityczne; rośnie na martwych i rozkładających się pni drzew i dzienników w okresie ciepłym klimacie, gdzie Ganoderma jest również trudne do zlokalizowania. Ganoderma jest łatwo rozpoznawalne przez obecność porów pod nią, z twardą Woody, łuski w kształcie nerki i polerowanej powierzchni czerwonych. Ganoderma rośnie w sześciu różnych kolorach, ale czerwony jest używany najczęściej.

Korzyści

Chińczycy pierwotnie Ganoderma w leczeniu alergii, astmy, chorób układu krążenia, zawroty głowy, zaburzenia snu, wrzody, zapalenie stawów, depresja i zmęczenie. Ganoderma obecnie stosuje się w leczeniu różnych innych stanów, w tym wysokie i niskie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu, cukrzyca, rak, HIV i zaburzeń czynności wątroby. Ganoderma stosuje się również w detoksykacji krwi, pobudzają układ immunologiczny, zmniejszenia naprężeń, a jako przeciwutleniacz. Posiada również przeciwgrzybiczne przeciwwirusowe, przeciwpasożytnicze, przeciwzapalne i antynowotworowe własności, wśród innych korzyści.

Skutki uboczne

Ganoderma lucidum opisuje się jako nietoksyczne i bezpieczne, nawet w wysokich dawkach. Jednakże, zgodnie z normą stronie Natural były dwa przypadki podane toksyczności po spożyciu Gandoderm w postaci proszku. Ganoderma jest zwykle gotowane i spożywane bez tych działań niepożądanych. Rzadko występujące działania niepożądane to: problemy żołądkowo-jelitowe, bóle kości, podrażnienie skóry, suchość w ustach, nudności, biegunki i krwawienia z nosa. Składniki Ganoderma może powodować reakcje alergiczne u niektórych osób. Wysokie dawki Ganoderma może nasilać działanie przeciwnadciśnieniowe, hipoglikemii i przeciwzakrzepowych leków.

Zalecenia dawkowania

Ganoderma jest dostępny w postaci tabletki, proszku, nalewki, kapsułek, syropu lub w postaci wysuszonych. Według strony internetowej Witaminy i suplementy zdrowotne Przewodnik dla zachowania zdrowia i profilaktyki, należy wziąć cztery podzielone dawki 2,5 g Ganoderma z żywnością lub 2,5 g na czczo. Na astmę, nadciśnienie, zakażenia i problemów nerwowych, brać od 2 do 6 g na dobę lub w trzech równych ilościach. Na raka, choroby serca i przewlekłych zakażeń wziąć 9 do 15 g dziennie, w trzech równych ilościach. Ganoderma jest bardziej skuteczne, gdy podjęte z innymi ziołami i lekami.

Rozważania

US Food and Drug Administration nie zatwierdziła Ganoderma jako lek leczenia; Jednakże, jest sterowany suplement diety w Stanach Zjednoczonych. Ponadto, Ganoderma lucidum jest wymieniony w 2000 farmakopei Peopleâ € ™ s Republiki Chińskiej w zatwierdzonym leczenia medycznego. Istnieje wiele doniesień korzyści z Ganoderma; Jednakże, nie ma wystarczająco udokumentowany i naukowe dowody na jego skuteczność. Ważne jest, aby szukać porady lekarza przed użyciem Ganoderma, zwłaszcza w połączeniu z innymi lekami.