adcov.com

Korona Kwiat Zatrucie

Korona Kwiat Zatrucie


Kwiat korona (Mleczara gigantean) pochodzi z Azji i rośnie w klimacie tropikalnym, w tym Australii, na Florydzie i na Hawajach. Zgodnie z "Top Ten Zapytania o roślinach otrzymanych przez Poison Hotline Hawajach," sok tej fabryki może powodować podrażnienia skóry i spalanie. Jeśli roślina jest spożywana, może powodować nudności, wymioty i ból brzucha, a także objawy sercowo-naczyniowe, zawroty głowy, bóle głowy i dezorientację.

Uznając Crown Flower

Ten zimozielony jest od 8 do 10 metrów wysokości i ma owalne liście. Lawendy i białe kwiaty są mniej więcej 2 cm szerokości, z pięcioma płatkami i małej korony w centrum. Liście i łodygi mleczno-biały sok. Istnieje kilka odmian tego krzewu, niektóre tak małe jak 2 metrów wysokości w 1/2-cala szerokości kwiatów.

Zagrożenia dla zwierząt

Choć korona kwiat sok znany jest toksyczny dla ludzi i zwierząt, bydła są znane jeść go od czasu do czasu, bez skutku złego. Jeśli zwierzę spożywa część zakładu korony kwiatu, zwłaszcza soków, natychmiast szukać pomocy weterynaryjnej.

Pierwsza pomoc

Zalecenia pierwsza pomoc dla ludzi z przyjmowaniem części korony kwiatów są takie same jak w przypadku trucizny; jeśli pacjent jest nieprzytomny lub ma trudności z oddychaniem, należy zadzwonić pod numer 911. W przeciwnym razie, należy natychmiast skontaktować się z Narodowym Poison Control Center. Będą one dostarczać wskazówek na podstawie konkretnej sytuacji pacjenta i historii choroby.

Korona Kwiat Używa

Pomimo ich toksyczne cech, korona kwiaty są cenione na Hawajach dokonywania leis i przyciąga motyle monarchy. Dodatkowo, części rośliny są uważane za leki, a włókna są używane w dywanach i sieci rybackie.