adcov.com

Kontroli urodzeń Strzały i Włókniakomięśniaki

Macicy włókniaki są niezłośliwe narośla w macicy, które nie są związane z żadnym zwiększonym ryzykiem raka. Aż trzy na cztery kobiety w wieku rozrodczym mają mięśniaki. Kobiety mogą nawet nie zdawać sobie sprawę z konieczności ich, ponieważ w wielu przypadkach powodują żadnych objawów. Jednakże, dla niektórych kobiet, mięśniaki powodować krwawienie i ból.

Iniekcji antykoncepcyjne

Wstrzykiwania antykoncepcyjnej, takich jak Depo-Provera lub Lunelle, może zapobiec mięśniaków macicy, według Amerykańskiego Stowarzyszenia ciąży. Depo-Provera zawiera progestagen i Lunelle zawiera zarówno progestagen i estrogen.

Czas trwania ochrony

Strzały antykoncepcyjne wydają się chronić kobiety przed rozwojem guzów mięśniaków macicy przez okres do 10 lat po ostatniej iniekcji, według badań opublikowanych w 1996 roku przez British Journal of Obstetrics and Gynaecology.

Ramy czasowe

Pierwsza dawka podawana jest w ciągu pięciu dni od miesiączki, a kobiety są wstrzykiwane co około 11 do 13 tygodni później.

Dodatkowe korzyści

Oprócz zapobiegania ciąży i mięśniaki, Depo-Provera zapobiega rakowi macicy i zapalenia narządów miednicy mniejszej. Depo-Provera może być również stosowany przez kobiety przyjmujące napadów leku.

Ostrzeżenie

Skutki uboczne Depo-Provera obejmować okresy nieregularne (kobiety mogą zatrzymać posiadające okresy) lub światła lub przełom krwawienie; inne mogą mieć większe krwawienie. Dodatkowe działania niepożądane to bóle głowy, zawroty głowy, nudności, tkliwość piersi, przyrost masy ciała i zmęczenie.