adcov.com

Kontra wirus grypy Grzyb

Kontra wirus grypy  Grzyb


Wirusy grypy są związane z grzybów. Jedyną rzeczą, że wirusy mają wspólnego z grzybów jest ich zdolność do reprodukcji.

Struktura i organizacja podstawowa

Grzyby są komórkowe formy życia, które są pod wieloma względami podobne do roślin, zwierząt i pierwotniaki. Wirusy grypy składa się z kawałka materiału genetycznego otoczony kulistym lub pręta, jak białka płaszcza.

Powielanie

Grzyby rozmnażają się przez fragmentację, lub poprzez seksualną lub bezpłciowego produkcji zarodników. Wirusy nie mają żadnych struktur rozrodczych. Aby odtworzyć, opierają się one na maszynach molekularnych w komórkach gospodarza.

Materiał genetyczny

Grzyby, podobnie jak wszystkich innych form życia na Ziemi komórkowej, należy dwuniciowego kwasu dezoksyrybonukleinowego (dsDNA) w ich materiału genetycznego. Genomy wirusów grypy składają się z dużo mniejszą ilością pojedynczej nici kwasu rybonukleinowego (ssRNA).

Różnice w wielkości

Komórki grzybów mogą być setki razy większe niż wirusy grypy. Grzyby typowo w zakresie od 1 do 20 mikrometrów średnicy. Wirusy grypy zwykle mają wymiary w zakresie 50-do 300 nanometrów.

Leki przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze

Leki przeciwgrzybicze, nie mają żadnego wpływu na wirusy i vice versa. To dlatego, grzyby i wirusy grypy nie mają podobne struktury i funkcji, które mogą być zaatakowane przez tych samych rodzajów narkotyków.

Życie i nieożywionych?

Grzyby są wyraźnie żyje. Ponieważ wirusy nie mają metabolizm, nie przekształcają energię, nie rosną, nie reagują na bodźce, są uzależnione od komórek gospodarza do reprodukcji i nie składają się z komórek, wielu naukowców nawet nie uważają ich za żywe.