adcov.com

Komponenty zOnion przeciwgrzybicze

Komponenty zOnion przeciwgrzybicze


Istnieją setki gatunków cebuli tubylczych Ameryki Północnej. Wszystkie cebuli mogą hamować rozwój grzybów wytwarzając kilka białek, które zakłócają cykl wzrostu grzyba. Wiele z tych białek nie zostały ostatnio zidentyfikowane, a ich działania zaczynają być zrozumiałe.

Allium sativum Liść Agglutinin

Czosnek, znany również jako Allium sativum, to gatunki z cebuli, albo Alliaceae, rodziny. Białka A. sativum leaf aglutyniny lub ASAL, wcześniej określony jako naturalny środek odstraszający owady. Artykuł w kwietniu 2011 numerze "PLoS One" zbadać ewentualne właściwości przeciwgrzybicze tej cząsteczki. Badacze stwierdzili, że przez genetycznie manipulować ASAL, powodując tym samym dodatkową skręcają się do białka, molekuła przybrała działania przeciwgrzybicze. Z badań wynika, że ​​modyfikacja genetyczna czosnku chroni roślinę przed zakażeniem grzybiczym.

Fistulosin

Fistulosin jest przeciwgrzybicze białka izolowane z korzeni walijski cebula, który został zidentyfikowany w numerze wrzesień 1999 "Phytochemistry." Autorzy badali tę cząsteczkę o właściwościach grzybobójczych przeciwko Fusarium oxysporum, które mogą powodować infekcje grzybicze u ludzi, owadów i roślin. Analiza wykazała, że ​​fistulosin jest skuteczny przeciwgrzybiczym, który hamuje wytwarzanie białka grzybiczych.

As-AMP1

Tomato choroba wczesnego zaraza jest spowodowana przez grzyb Alternaria solani i charakteryzuje zgniliznę pomidorów na winorośli i ziemniaków podziemia. Badanie przeprowadzone w maju 2011 numerze "Mikrobiologii i Biotechnologii Stosowanej" zbadać skutki, Ace-AMP1 białka przeciwgrzybiczego, odizolowane od wspólnej cebuli, Allium cepa. Naukowcy genetycznie zmodyfikowane pomidora przez dodanie białka cebula i stwierdził, że przeciwgrzybiczne właściwości zostały przekazane do pomidorów. To zapobiega zakażeniu przez kilka gatunków grzybów.

Zwiebelane

Białko zwane zwiebelane naturalnie występuje w cebuli zwyczajnej i zwiększa przeciwgrzybiczne właściwości rośliny. Artykuł w numerze "Planta Medica" listopad 2010 testowane na zdolność białka do zwiększenia przeciwgrzybicze charakter polimyksyną A, również fond w cebuli. Badania wykazały, że zwiebelane z polimyksyną A był skuteczny do zabijania komórek drożdży Saccharomyces cerevisiae, powszechnie znany jako drożdży piekarskich.