adcov.com

Komplikacje z ROM-kanałowego

Choć procedura kanałowe może pomóc złagodzić ból zęba, może również prowadzić do powikłań; z których kolidować z zakresem ruchu (ROM) szczęki. Zgodnie z Mayo Clinic, dentyści i endodontów wykonywania kanałów korzeniowych w celu usunięcia pulpy chorej z naturalnych komór - lub kanałów - od korzeni zębów jest. Wymaga wiercenia w koronie zęba, przy użyciu małych narzędzi do czyszczenia, a następnie kanały te kanały wypełnienie z materiału wiążącego.

Szczep mięśni

Jako strona zasób kanałowe kanałowe Ćwiczenia notatki, procedura kanałowe trwa zazwyczaj od 40 minut do godziny, ale czasami może trwać dłużej. W tym czasie utrzymuje głowicę chirurg ustnej pacjenta tytułowy z powrotem, a jego usta utrzymywane w stanie otwartym, szeroki, umożliwiając w ten sposób łatwy dostęp do zębów. Problem z przebywania w takim stanie przez dłuższy okres czasu jest to, że szczep mięśni, więzadeł i ścięgien w szyję i szczęki. Ten szczep może utrudniać pacjentowi do żucia oraz w inny sposób otworzyć i zamknąć usta po zabiegu kanałowego.

Infekcja bakteryjna

Ból i obrzęk jest częstym powikłaniem u pacjentów kanałowych, jak wspomina Langone New York University Medical Center. Jednakże, jeśli objawy są bardzo nasilone lub nie rozpraszają, może to być oznaką zakażenia bakteryjnego. Kiedy chirurg jamy ustnej poprzez ćwiczenia zainfekowanym zęba i naraża kanału korzeniowego do powietrza, tlenu może wywołać w jamie ustnej bakterii do wzrostu i rozprzestrzeniania. Zgodnie z Sunnyvale Dental Practice, czasem nawet te bakterie mogą wejść na mały otwór w dolnej części korzenia zęba, gdzie naczynia krwionośne wejść, powodując poważne zapalenie. I podczas gdy infekcja bakteryjna zazwyczaj nie wpływają bezpośrednio na szczęki ROM, może to z pewnością ułatwi otwieranie i zamykanie w ustach trudne i bolesne.

Apicoectomy

Podczas procedury kanałowego, końcówka narzędzia do czyszczenia metalu chirurga potencjalnie może odgryźć i pozostają złożone w zębie. W takich przypadkach lekarz może być w stanie usunąć resztki metalu z tego samego punktu wejścia, które wykorzystuje do oryginalnej procedury, która przechodzi przez korony zęba. Jednakże, jeśli nie jest w stanie to zrobić, pacjent prawdopodobnie będzie musiał przejść apicoectomy. Podczas apicoectomy, chirurg robi nacięcia w dziąsła, dzięki czemu dostęp do korzenia zęba z dołu. Jest to idealnie w stanie usunąć zanieczyszczenia z kanału. Jednakże, jak zauważa DC Endodontics, po apicoectomy, pacjent może doświadczać wielu spęcznienia, przez co trudno jest otworzyć usta. Ponadto, pociągając i poruszając ustami nadmiernie może spowodować szwy z chirurgii wypaść. Z tych powodów zaleca unikanie DC Endodoncja pokarmy, które wymagają intensywnego żucia przez pierwsze kilka dni po apicoectomy.