adcov.com

Komplikacje i skutki uboczne Chirurgia plastyczna

Komplikacje i skutki uboczne Chirurgia plastyczna


Według Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Estetycznej, prawie 11,7 mln gabinetach kosmetycznych przeprowadzono w roku 2007. Czy to liposukcja, plastyka nosa, powiększenie piersi, lub przeszczep włosów, każdy zabieg kosmetyczny pochodzi z jego korzyści, jak również ryzyka. Ponieważ większość zabiegów kosmetycznych wymagają operacji, zawsze będzie szansa na łagodne do poważnych powikłań i skutków ubocznych.

Nudności i wymioty

Nudności i wymioty są najczęstszymi działaniami niepożądanymi po procedury chirurgii kosmetycznej. Wynika to głównie z powodu znieczulenia wprowadzone do organizmu pacjenta pod podczas operacji. Jednak wielu chirurgów kosmetycznych decyduje się na znieczulenie miejscowe, że więcej nie wymagają anestezjolog być obecny. Wykonywanie operacji w ten sposób pozostawia pacjenta z mniej problemów z nudnościami i wymiotami po wyjściu operacji.

Skrzepy krwi

Skrzepy krwi są częstym problemem w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego, w tym chirurgii plastycznej. Skrzepy krwi występuje po opuszczeniu część swojej nieruchomo ciała przez dłuższy okres czasu, na przykład podczas operacji odzyskania od. Gdy obszar jest nieruchoma zbyt długo, krew zaczyna basenie. Łączenie następnie zamienia się skrzepu. Pod warunkiem, zrywa skrzep powoli nie ma problemu. Jednakże, jeśli pełna skrzepu wypiera się, może przemieszczać się w całym ciele, aż osiągnie serca lub mózgu, co skutkuje atakiem serca lub udaru mózgu.

Powikłania zszywania

Innym częstym powikłaniem ma do czynienia z szwów stosowanych do uszczelniania tkanki skóry z powrotem, dopóki nie miał czasu, aby uzdrawiać. Jeśli te szwy są zbyt luźne mogą się wycofać powodując łagodne do masywnego krwawienia wewnętrznego lub przepuklin. Jeśli nie złapał szybko może to doprowadzić do wielkiej ilości utraconej krwi. Wymaga to również dodatkowych operacji naprawy na tym terenie.

Zakażenie

Zakażenie jest kolejnym częstym skutkiem ubocznym operacji. W trakcie postępowania, a w czasie gojenia po zabiegu, pacjent jest narażony na zakażenie otwartych obszarów tkanki. W łagodnych przypadkach infekcja może tylko spowolnić czas, twoje rany chirurgiczne podjęcia leczyć. Jednakże, w ciężkich przypadkach zakażenie może rozprzestrzeniać się, a nawet zabić.

Znieczulenie

W każdej chwili trzeba znieczulenia do operacji, istnieje poważne ryzyko zdrowotne. Pierwszym z nich jest zablokowany przez drogi oddechowe. Wiele razy Znieczulenie może powodować podrażnienie dróg oddechowych. Powoduje to, że swoje struny głosowe do skurczu, co z kolei blokuje powietrza do płuc. Jeśli tak się stanie, anestezjolog będzie musiała włożyć rurkę lub wyciąć otwór w tchawicy, co pozwala oddychać. Znieczulenie mogą wywołać reakcję alergiczną chemicznych stosowanych w procesie. W rzadkich przypadkach mogą nawet powodować znieczulenie śmierć.