adcov.com

Kolorowe Kontakt & Problemy z oczami

Kolorowe Kontakt & Problemy z oczami


Barwne i przyciemniane soczewki kontaktowe są dostępne dla osób, które potrzebują soczewek kontaktowych, a dla tych z 20/20 wizji. Zmienić ich kolor rogówki i stały się popularne akcesoria mody. Jednak, kolorowe soczewki kontaktowe, czy są one na receptę, mogą powodować te same problemy z oczami jak zwykłych soczewek kontaktowych.

Nadwrażliwość

Niektórzy ludzie nie są w stanie w ogóle nosić kontakty z powodu nadwrażliwości w oczach, co prowadzi do oczu zaczerwienienie. Zaczerwienienie oka dzieje się, gdy naczynia krwionośne w rozszerzają oka, co sprawia, że ​​są czerwone. Nadwrażliwe oczy mogą być podrażnione przez posiadające coś jak soczewki kontaktowej w stałym kontakcie z nimi.

Czułość

Noszenie kolorowych soczewek kontaktowych może powodować oko rozwijać wrażliwość albo do rozwiązania, które można utrzymywać soczewki w, lub do warstwy śluzu, który tworzy na powierzchni soczewki. Będzie to często prowadzi do zmniejszenia przemieszczania obiektywu i zwiększonym poziomem śluzu samego oka. Czułość może być zwalczane przez nie noszenie soczewek przez pewien okres czasu.

Rogówki ścieranie

Rogówki ścieranie występuje, gdy rogówka jest zużyta w okresie, w którym oko dostosowuje się do noszenia kolorowych soczewek kontaktowych, szczególnie gdy obiektyw nie jest prawidłowo zamontowane. Rogówki ścieranie powoduje dużą ilość bólu, jak również rozdzieranie się na powierzchni oka. Może potrzebują oko eyepatch, oraz stosowanie antybiotyków. Pozostawiając soczewki kontaktowe w zbyt wiele godzin dziennie może być przyczyną otarcia rogówki. Maksymalny czas kontaktu może być w całości zużyty w zależności od typu obiektywu.

Owrzodzenie rogówki

Noszenie kolorowych soczewek kontaktowych przeszłości zalecanej maksymalnej czasie może również powodować owrzodzenia rogówki, szczególnie, gdy w lewo w ciągu nocy. Nieprawidłowego przechowywania i czyszczenia soczewek może być również przyczyną. Soczewki mogą być łatwo czyszczone są przechowywane w roztworze do czyszczenia, gdy nie jest noszona. Owrzodzenie rogówki występuje, gdy otwarta rana tworzy się na powierzchni rogówki. Może to być bardzo bolesne. Nieleczone zapalenie rogówki może spowodować utratę oka. Wrzody, jak otarcia, można potraktować Eyepatches i kuracji antybiotykowych.

Rozważania

We wszystkich przypadkach, pierwszym krokiem w leczeniu problemów związanych z noszenia kolorowych soczewek kontaktowych jest usunięcie soczewki i przestanie go nosić. Kolorowe soczewki noszone jako akcesoria mody mogą nie zostały prawidłowo zamontowane. Zawsze okulista pasuje ci soczewki kontaktowe, czy są one na receptę. Bez recepty kolorowe soczewki kontaktowe, które nie zostały zainstalowane przez lekarza okulistę są bardziej prawdopodobne, aby spowodować problemy i nie należy ufać.