adcov.com

Kobieta Menopauza objawy

Kobieta Menopauza objawy


Jak zacząć wprowadzić kobiet menopauza miesiączki mogą stać się nieregularne, ponieważ jajniki produkują mniej estrogenów. Dzieje się tak zazwyczaj po 45 roku życia, a ten etap nazywa tkanek menopauza. Po zatrzymaniu menstruacji przez kolejnych 12 miesięcy jesteś w kobiecej menopauzy. Kobieta ma wiele objawów menopauzy. Ważne jest, aby regularnie do lekarza w celu monitorowania i leczenia objawów. Jeśli twoje jajniki są usuwane chirurgicznie menopauza jest natychmiastowe i objawy mogą być bardziej nasilone.

Uderzenia gorąca

Hot miga są w przypadku wystąpienia bezpośredniego i głębokiego ciepła, z nadmiernym poceniem, zazwyczaj w górnej części ciała i twarzy. Mogą one trwać kilka sekund do kilku minut. Sposobów, aby zmniejszyć ich intensywność to niskotłuszczowa dieta, ćwiczenia, relaks i medytację.

Bezsenność

Spadek estrogenów i progesteronu może spowodować trudności z zasypianiem, jak i przerywany sen. Możesz utrzymać chłodnicę w pokoju, jak również ciemno i cicho, i unikać tytoniu i alkoholu. Możesz również porozmawiać z lekarzem na temat hormonalnej terapii zastępczej.

Wahania nastroju i Irribility

Twoje zmiany hormonalne mogą powodować wahania nastroju. Zachowania zdrowia i uzyskanie wystarczającego snu i ćwiczenia mogą pomóc złagodzić te objawy.

Trudności z koncentracją

Kobiet w okresie menopauzy często mają trudności z ustawieniem ostrości, a także problemy z pamięcią. Problemy te powstają na skutek zmniejszonego estrogenu. HTZ może pomóc złagodzić ten problem.

Suchość pochwy

Z powodu obniżenia estrogenów, wasze pochwy błony będzie produkować mniej śluzu. Spowoduje to, że twoja pochwa stać się sucha i cienka. Over-the-counter smary pochwy może pomóc.

Utrata kości

Utrata kości może wystąpić w wyniku obniżenia poziomu estrogenu i mogą powodować osteoporozy. Scyntygrafia kości może mierzyć utratę masy kostnej. Osłabione kości są bardziej podatne na złamanie. Suplementy wapnia i ćwiczenia mogą pomóc w zapobieganiu utracie masy kostnej. Lekarz może przepisać lek w leczeniu osteoporozy.