adcov.com

Klub Stopy Leczenie dwustronna

Klub stopa jest deformacja, gdy stopa jest z normalnej pozycji. To może być skręcone lub pomniejszyć. Klub stóp jest najbardziej dominującym u noworodków. Dwustronna Klub stopa jest formą klubu stóp, gdzie obie stopy są dotknięte nieprawidłowościami. Ponieważ zwykle dotyka dzieci warunek, to jest coś, co nie wpłynie na rozwój aż dziecko dostanie się do wieku, w którym zaczynają chodzić. Ale są sposoby leczenia dwustronnej klub stopę.

Wczesne leczenie

Kluczem do utwardzania lub przynajmniej zminimalizowanie wpływu na dwustronnej klub stóp na niemowlę rozpoczyna się dość wcześnie. Ponieważ kości dziecka coraz bardziej nieugięty w miarę upływu czasu, łowienie stan wcześnie jest najlepszy sposób, aby odwrócić nieprawidłowości. Chociaż stóp dwustronna Klub nigdy nie może całkowicie wyeliminować może być zmniejszona.

Manipulacja

Lekarze będą pracować na manipulowanie nogę tak, że jest pod kątem prostym, a następnie umieszczenie kończyny w gipsie, aby trzymać go w miejscu. Ponieważ często dwustronny klub stopa jest niemożliwe całkowicie wyrównać w jednej operacji, gipsowy musi być usunięty, co tydzień przez kilka tygodni, a stopy musi zostać zmieniona, zmniejszając ilość wygięcia w połączonym za każdym razem. Ostatecznie odlewy zostaną usunięte i poprawa będzie utrzymywana poprzez rozciąganie i buty, które pomagają rozwiązać problem.

Chirurgia

Jeśli sprawa dwustronnej klubu stóp jest ekstremalne, chirurgia może być opcja. Chirurg pracuje przy dwustronnej klub stóp na ogół będą próbować wydłużenie cięgien, aby uzyskać stopy, aby przesuwać się do bardziej normalnej pozycji. Najczęściej jest to zrobić, gdy dziecko jest od 9 do 12 miesięcy, ale w szczególnie ciężkich przypadkach, zalecenia dla operacji może przyjść tak szybko, jak trzy miesiące po urodzeniu. Gdy operacja została wykonana, szelki będą wymagane na dziecko w przyszłym roku, aby zapewnić, że stopy zachowują swoją nową pozycję stałą.