adcov.com

Kliniczna depresja vs. Smutek

"Smutek" i "depresja" to terminy często używane zamiennie, ale są to różne rzeczy. Smutek odnosi się do emocji smutny lub emocjonalnie boli. Depresja jest chorobą, która jest podobna do smutku, ale występuje z powodu różnych rzeczy, takich jak zaburzenia równowagi chemicznej w mózgu. Więc jaka jest różnica, i dlaczego jest różnica? Znając różnice pomiędzy tymi dwoma warunkami może pomóc określić właściwą kurację dla kogoś. Osoba, która jest po prostu smutne, może po prostu potrzebujesz trochę doping się: podróż do plaży lub mały dowód uznania. Osoba, która jest klinicznie depresji powinni zobaczyć medycznego; po prostu stara się dopingować osoba się nie uda.

Depresja kliniczna

Kliniczna depresja to choroba medyczny. To wpływa na umysł i ciało. Ludzie, którzy są klinicznie depresji nie działają, jak kiedyś. Tracą zainteresowanie rzeczami, które kiedyś kochał, i często czują się zagubieni i beznadziejna. Ponadto, choroba zazwyczaj trwają przez dłuższy okres czasu, zwykle przez dwa tygodnie lub dłużej (nie tylko dzień lub dwa), a często powraca, chyba że leczenie jest wymagana.

Objawy tej choroby obejmują mniej lub więcej snu niż zwykle i nie chcąc, aby zobaczyć swoich znajomych lub rodziny. Również rzeczy używane do miłości robi, jak działa i gra w tenisa, wydają się być chore i wydaje bolesne nawet myśleć. Objawy te różnią się od uczuć smutku.

Smutek

Smutek jest naturalną reakcją na ból i strat w życiu. Kiedy umiera członek rodziny lub bliski przyjaciel, czujemy smutek. Gdy nie uda nam się coś, czujemy smutek. Smutek jest sposób, w jaki sobie z trudnych czy stresujących czasach w naszym życiu. Zbyt dużo smutku może prowadzić do depresji, ale smutek i depresja kliniczna to dwa różne pojęcia.

Smutek nie marudzić jak depresja robi. Osoba, która straciła kogoś bliskiego mogą czuć się bardzo smutny, a uczucie może trwać dzień lub nawet tydzień. Ale w końcu człowiek zaczyna znów czuć się lepiej. Depresja, z drugiej strony, nie ułatwią tak łatwo po krótkim okresie czasu. Innymi słowy, depresja trwa dłużej i wraca; Czas nie uleczy depresji.

Rozróżnienie depresji klinicznej z Sadness

Choć może wydawać się podobne emocje w kategoriach uczuć, oto kilka rzeczy do poszukiwania w celu ustalenia, czy osoby są po prostu smutne, czy problem jest bardziej złożony. Po pierwsze, zapytać, czy coś się stało znaczące osoby. Czy ktoś przeminą niedawno? Czy osoba nie test? Jeśli to prawda, można monitorować osoby na następne kilka dni i sprawdzić, czy osoba zaczyna ponownie uczucie wesoły. Z drugiej strony, jeśli to uczucie ma pochodzić z niebieskim lub jeśli osoba, płacze bez powodu, osoba może być w depresji. Innym objawem, który pojawia się więcej osób, niż w depresji w smutnych ludzi jest posiadanie myśli o śmierci lub samobójstwie. Osoba mająca poważne myśli o popełnieniu samobójstwa, nie może być po prostu smutne; bardziej złożone emocje dzieje.

Leczenie Sadness

Naprawdę nie ma zestaw "lekarstwo" dla smutku i depresji; wynikają one z sytuacji stresowych w dużej mierze wiąże się bitwy i osoby z ich wewnętrznych emocji. Smutek pojawia łatwiej poradzić sobie z, ponieważ zwykle znika po krótkim czasie i mogą być zmniejszone przez wychodzisz i zaczyna swój umysł off co uczynił jesteś smutny. Na przykład załóżmy, że masz tylko rozbite z innych znaczących lub właśnie stracił pracę. Prawdopodobnie będziesz smutny o tych rzeczach. Jednak po tym, jak dać się w emocje i masz do czynienia z nim jak najlepiej, jak to możliwe, żeby zobaczyć film lub spacer na plaży może być świetnym sposobem, aby dostać się smutny. Nawet coś tak prostego jak przytulić lub mały prezent od znajomego lub członka rodziny może pomóc na smutek.

Leczenie depresji

Leczenie kliniczne depresji, z drugiej strony, mogą przyjąć bardziej skomplikowanych sposobów. Niektóre rzeczy człowiek może zrobić się, jak dostać się na lepszą dietę i trzymać do lepszego harmonogramu snu. To może nie wystarczyć. Profesjonalna pomoc jest dostępna i należy szukać, jeśli depresja jest szczególnie dotkliwe (takich jak osoby, myśli o samobójstwie) lub depresja trwała długo (ponad tydzień lub więcej). Personel medyczny może pomóc kontrakt osoba z tej choroby. Leczenie farmakologiczne (leki przeciwdepresyjne) są dostępne, ale może nie być dla każdego człowieka.

W końcu, będzie to bardziej kwestia nasilenia i długowieczności, które będą dyktować co przebieg leczenia w użyciu. Mając nadzieję, zawsze jest opcja. Zachować osoby otoczony przez ludzi, którzy je kochają i cierpliwie z nimi pracują, aby pomóc im odzyskać.