adcov.com

Klimat i jej wpływ na żywe organizmy

Klimat i jej wpływ na żywe organizmy


Klimat Ziemi - łączne warunki pogodowe opadów, temperatury i wiatru - kształtuje wzrost i reprodukcję każdego żywego organizmu. Najmniejsze zmiany warunków atmosferycznych i temperatury może mieć wpływ na hodowlę, diety i zachowania migracji roślin i zwierząt.

Alaskan Ssaki

Wraz ze zmianami klimatu, zwierzęta w regionach polarnych Alaski może mieć trudności z adaptacją; foki i niedźwiedzie polarne zależy od masywnych fragmentów swobodnie pływających lodu morskiego dla łowiectwa i hodowli, a wzrost temperatury będzie osłabienie tych brył lodu.

Ptaki

Ptaki mają bardzo konkretne wzory migracyjnych i hodowlane; Zmiany klimatyczne mogą zmusić niektóre gatunki zmienić terminy ich zachowań, takich jak wcześniej zagnieżdżenia jak wiosna przedwcześnie zaczyna.

Ryba

Zmiany klimatu wzrosła temperatura wody na całym świecie i spadła jakość niektórych wodach; w rezultacie, wiele gatunków ryb takich jak pstrąg strumieniowy i szczupaków Północnej tracą cenny przestrzeń życiową i zdolność do przetrwania.

Lasy

Sierpień 2009 wydanie "Science Daily", że wyższe temperatury mogą powodować nadmiernego wzrostu drzew i roślin, które następnie mogą zapewnić zbyt dużo cienia do pobliskich zbiorników wodnych oraz hamowania ich produktywność.

Wygaśnięcie

Gdy zmiana klimatu jest tak dramatyczna, że ​​całe środowisko jest zmieniona, niektóre gatunki zwierząt, w końcu przestaną istnieć, ponieważ nie dostosuje lub znaleźć nowe siedliska.