adcov.com

Kiedy dostać się na listę przeszczepu wątroby?

Przeszczep wątroby polega na chirurgicznym usunięciu chorej wątroby pacjenta w celu zastąpienia go innym wątroby od dawcy. Z medycznego punktu widzenia jest to określane jako OLT lub ortotopowego przeszczepu wątroby. Pacjent może otrzymać albo całą wątroby lub jej części oddanego wątroby. Należy najpierw zakwalifikować aby być odbiorcą na przeszczep, i zazwyczaj musi dostać się na listę do przeszczepu wątroby, zanim się na przeszczep.

Kiedy należy dostać się na listę przeszczepu wątroby

Należy dostać się na listę do przeszczepu wątroby, gdy okaże się, że Twoja wątroba może ulec uszkodzeniu. Decyzja ta musi być wykonana przez lekarza na podstawie indywidualnego przypadku. Tak szybko, jak to jest jasne z lekarzem, czy wątroba nie powiedzie się, należy umieścić swoje nazwisko na liście do przeszczepu wątroby, jak jest zazwyczaj długo czekać, aby dostać się na przeszczep wątroby. Oznacza to, że należy się na liście, nawet jeśli stan nie jest jeszcze w pełni renderowane wątroby dysfunkcjonalny.

Generalnie, lekarz zaleci, aby dostać się na listę, jak tylko zdiagnozowano jedno z następujących warunków: zaawansowaną marskością wątroby, choroby autoimmunologicznej, która atakuje wątrobę, atrezji dróg żółciowych, raka wątroby lub niewydolność wątroby.

Kroki podjąć

Nie będzie w stanie dodać swoje nazwisko do listy dopiero po spełnieniu określonych warunków, więc następujące kroki przed próbuje dostać się na listę jest niezbędna. Generalnie, zanim będzie można umieścić swoje nazwisko na liście, musisz przejść badania i oceny i być zdiagnozowane z zaawansowaną chorobą wątroby. Większość centrów i szpitale wymagają również, aby być w stanie płacić za operację i leczenie towarzyszących tak będzie chciał to udowodnić, zanim się na liście. Jest to obowiązkowe, aby powstrzymać się od narkotyków i alkoholu, i musi być zobowiązany do stosowania wszelkich przepisane leki i przechodzi odpowiedni proces rehabilitacji. Tak więc, jeśli jesteś uzależniony od narkotyków lub alkoholu, czy nie są następujące protokołu do stanu chorobowego, należy rozwiązać te problemy, zanim się na liście.

Może ty odrzucony do przeszczepu na podstawie następujących warunków: uzależnienie od alkoholu i narkotyków; nowotworów innych narządów; zaawansowane choroby serca i płuc; inne ciężkie zakażenia, które mogą hamować sukces transplantacji wątroby; niewydolność wątroby lub masywne towarzyszy wzrost płynów w mózgu. Niektóre szpitale mogą także spowodować, zakażonych wirusem HIV niekwalifikowalne.

Inne uwagi

Jeśli potrzebujesz przeszczepu wątroby i są uważane za kwalifikowany, Twoje imię zostanie dodany do ogólnopolskiej liście oczekujących prowadzoną przez United Network for Organ Sharing lub unos kiedy lekarz składa wniosek i udowodnić, że wszystkie kwalifikacji zostały spełnione. Twój rozmiar ciała, krwi i nasilenie stanu będzie odgrywać ogromną rolę w określaniu, kiedy można otrzymać wpłat wątroby. Sickest pacjenci są na początku listy oczekujących. Zazwyczaj dawca będzie dopasowany do potencjalnego odbiorcy na podstawie pewnych czynników, takich jak rodzaj nadwozia, ABO krwi, stopień pilności i zdrowia (model meldunku schyłkowej choroby wątroby) wynik. UNOS wykorzystuje skomputeryzowany system punktowy, który zapewni sprawiedliwy podział narządów. Odbiorcy zostanie wybrana głównie na podstawie ciężkości stanu zdrowia lub w nagłych w obrębie każdej z grup krwi ABO na liście.

Twój umieszczenie na krajowej liście oczekujących będzie zabezpieczona tylko wtedy, gdy znajduje się szpital przeszczepu, masz gwarantowane zapłatę przez ubezpieczenia lub innych środków finansowych, zostały poddane ocenie kwalifikacji i otrzymaniu od lekarza skierowania.