adcov.com

Kajakarstwo, że nie bolało Your Back

Kajakarstwo, że nie bolało Your Back


Kajakarstwo może być najlepsze z obu światów dla outdoorsy entuzjastów fitness. Możesz cieszyć się naturalnej scenerii, jednocześnie wzmacniając mięśnie i angażowanie się w energicznego treningu cardio. Ból pleców, określane jako "jaka powrotem". jest najczęściej uraz u KANADYJKARZY, skutkiem siedzi przez długi czas i przy użyciu nieprawidłowych technik paddling. Właściwa postawa i brodzik może pomóc cieszyć się kajakiem bez ranienia się plecami.

Postawa

Prawidłowa postawa na kayaker siedzi wyprostowany z tyłu dociśnięciu do siedzenia. To stanowisko utrzymuje kręgosłup wyrównane i ramiona do kwadratu, co zmniejsza ryzyko bólu pleców. Ból, jednak często w KANADYJKARZY powodu nadrzędnego na dolnej części pleców, które zdarza się podczas siedzenia prosto. Umieścić zwinięty ręcznik pomiędzy plecami a oparciem w celu złagodzenia presji. Rozciągnąć ścięgna przed dostać się do kajaka, żeby nie bolą plecy. Tight ścięgna Marka siedzi prosto trudniejsze. Rozluźnić napięte mięśnie pleców przez jakiegoś lekkiego kołysania miednicy lub przechylanie podczas posiedzenia w kokpicie.

Brodzik

W idealnym scenariuszu Kajakarstwo, kręgosłup musi być stabilizowany podczas każdego suwu wiosła. Według New England Kayak Fishing, Inc, brodzik wymaga aktywacji nie tylko swoimi łatów - szerokich mięśni w plecach i po bokach - ale także abs i mięśnie nóg. Dokręcić żołądka i naciśnij nogi w dół na pedałów do stabilizacji kręgosłupa i zapobiec nadmiernej rotacji tułowia. Ograniczenie zginanie w miarę możliwości, w razie potrzeby, ale jest rotacja obrotu od bioder zamiast pasa.

Pozycja nóg

Pozycjonowanie swoich nóg i stóp w kajaku odgrywa rolę w zapobieganiu bólu pleców. Umieść swoje nogi mocno pedałów, nazywane również podnóżki, wewnątrz kokpitu. Pozwala to wydłużyć nogi niemal całkowicie; kolana zgięte tylko nieznacznie. Jeśli nie jesteś w stanie wyprostować nogi, przyciskając na podnóżki, dostosować swoją pozycję. Jodi Bigelow, autorka "Spływy kajakowe dla Fitness: Program 8-tygodniowych, aby dopasować i Have Fun", wyjaśnia, że ​​proste nogawki pomaga przenieść górną część ciała bardziej naturalnie, bez niezręcznej skręcanie, które mogą zranić plecy.

Przenoszenia kajaka

Podnosić i przenosić kajak prawidłowo, aby uniknąć ranienia plecy, zanim pojawi się na wodzie. Jeśli kajak jest zbyt ciężki, aby sobie poradzić, poproś o pomoc. Zegnij kolana, utrzymując plecy tak prosto jak to możliwe, jak można podnieść kajak na udzie. Rzuć łodzi wprost do siebie, jeśli jest zbyt trudne podnoszenia. Kokpicie powinna być skierowana w kierunku od siebie w pierwszej fazie dźwigu. Posuwanie kajak w stronę klatki piersiowej z kolanem. Jak chwycić dalszą krawędź łodzi z dłoni, rzuć go na ramieniu z kokpitu tyłem.