adcov.com

Jod dla Leczenia Nowotworów

Jod dla Leczenia Nowotworów


Radioaktywny jod leczy raka tarczycy, gruczoł znajdujący się w szyję. Według American Cancer Society, "wykazano radioaktywne leczenie jodem poprawić przeżywalność pacjentów z raka brodawkowatego lub pęcherzykowego tarczycy (zróżnicowanego raka tarczycy), który rozprzestrzenił się na szyi lub innych części ciała." Przed poddaniem jodu leczenie raka, omówienie korzyści i ewentualne skutki uboczne z lekarzem.

Znaczenie

Radioaktywny jod skierowany tylko komórki tarczycy. Z tego powodu lekarze na ogół uważają radioaktywny jod bezpieczne i skuteczne w leczeniu raka tarczycy, zauważa New York tarczycy Center.

Funkcja

Gdy w organizmie, jod krąży w krwiobiegu i jest pochłaniana przez nowotworowych komórek tarczycy. Tam, radioaktywność jodu niszczy komórki nowotworowe.

Administracja

Podawania jodu w leczeniu raka, lekarz da ci drinka, tabletki lub zastrzyk, stwierdza CancerHelp.org.uk. Aby umożliwić organizmowi wchłonąć jod, nie można jeść ani pić przez kilka godzin po zabiegu.

Rama czasowa

Po leczeniu raka jodu, twoje ciało będzie radioaktywny przez kilka dni. Dopóki poziom radioaktywności spada, lekarz będzie kontrolował pacjenta w szpitalu.

Skutki uboczne

Skutki uboczne leczenia raka jodu zauważył przez American Cancer Society to ból karku, nudności, suchość w ustach i zmian poczucia smaku.