adcov.com

Jest wyrwanie się z pryszczami po nieudanego okresu jest oznaką wczesnej ciąży?

Jest wyrwanie się z pryszczami po nieudanego okresu jest oznaką wczesnej ciąży?

Gdy zapłodnione jajo implanty na błony śluzowej macicy, zwykle między 7 a 10 dni po owulacji, objawy ciąży mogą zacząć się. Wśród tych wczesnej ciąży objawy jest zauważalne zmiany w skórze, które mogą obejmować trądzik wyprysków.

Hormony

Kobiety w ciąży mają jedno więcej winę na hormony, pęknięć skóry. Gdy zapłodnione jajo implanty w macicy, zaczyna się hormon ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej (HCG), produkowane. Wkrótce po tym występuje wzrost progesteronu i estrogenów poziomów zaczynają rosnąć. Ten nagły wzrost hormonów może powodować zmiany skórne, w tym trądzik, podobne do co dzieje się z młodzieży w okresie dojrzewania.

Inne typowe przyczyny

Podczas gdy pęknięć skóry może być wczesnym objawem ciąży, na pewno to nie zawsze sprawy. U dorosłych kobiet inne zmiany hormonalne mogą spowodować wyprysków jak również. Najczęściej sprawcami są oparte na hormon kontroli urodzeń i początkiem miesiączki. Zgodnie z Mayo Clinic inne przyczyny mogą być bakterie skóry, kosmetyki oraz niektóre leki.

Ustalenie przyczyny

Kobiety, które mają pęknięć skóry i podejrzanego ciąży może wybrać zrobić test ciążowy lub test ciążowy w gabinecie lekarza. Zgodnie z Planned Parenthood testy domu są około 99 procent dokładne, kiedy wykonane prawidłowo i wykonywane po kobieta traci jej okres. Testy domu mają różną wrażliwość, więc kobiety powinien sprawdzanie ten pudło specyficzne badania aby zobaczyć kiedy ona może używać go w związku z początkiem jej spodziewanych lub nieodebrane okres. Jeśli ciąża jest wykluczona, kobiety mogą skonsultować się dermatologa do dalszej oceny.