adcov.com

Jest 5-HTP bezpieczne?

5-HTP jest stosowany u pacjentów cierpiących na stany wynikające z niskiego stężenia serotoniny. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na pewne zakłócenia i skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem 5-HTP, aby zapewnić używasz go bezpiecznie.

Znaczenie

5-HTP, lub 5-hydroksytryptofan, jest wytwarzana przez organizm z tryptofanu, aminokwasu występującego w żywności. Jeśli u pacjenta występuje niedobór serotoniny, 5-HTP może pomóc w przezwyciężaniu skutków niskiego serotoniny, takie jak depresja, zaburzenia apetytu i bezsenność.

Historia

L-tryptofan, wytwarzane aminokwasowa jest suplement diety, która podnosi poziom serotoniny i użyto w Stanach Zjednoczonych do leczenia depresji, otyłości, bezsenności i. L-tryptofan został odwołany pod koniec 1980 roku ze względu na pacjentów z wysoką gorączką, obrzęk i duszność. 5-HTP jest alternatywą dla L-tryptofanu, który zapewnia takie same korzyści bez ryzyka.

Zespół serotoninowy

Możliwe jest, że poziomy serotoniny się zbyt wysokie. Jest to tak zwany zespół serotoninowy i może powodować gorączkę, dreszcze i biegunkę. Nie należy przyjmować 5-HTP, jeśli przyjmuje recepty inhibitor MAO, a połączenie może podnieść poziom serotoniny zbyt wiele.

Skutki uboczne

Nudności mogą być skutkiem ubocznym przy 5-HTP. Można tego uniknąć, zaczynając od 50 mg na dzień i wzrost do 100 mg na dobę, po dwóch tygodniach. Również wziąć 5-HTP z żywnością.

Choroba Parkinsona

5-HTP, może być korzystne, jako dodatek stosowany w chorobie Parkinsona, w uzupełnieniu z innymi standardowymi leczenia. Nie powinny być stosowane jako jedyne leczenie, ponieważ może to pogarszać objawów. W przypadku choroby Parkinsona oraz biorąc Eldepryl, nie brać 5-HTP, ponieważ może to spowodować serotoniny, by stać się zbyt wysokie.