adcov.com

Jedzenie niska w fosforem i potasem

Jedzenie niska w fosforem i potasem


Lekarz lub dietetyk może przepisać certyfikat diety o niskiej zawartości fosforu i potasu, jeśli masz specjalne potrzeby medyczne. Zgodnie z Mayo Clinic, osób z zaburzeniami czynności nerek może być podwyższony poziom fosforu i potasu i trzeba ograniczyć spożycie tych substancji odżywczych w diecie, aby uniknąć dalszych komplikacji zdrowotnych, takich jak choroby kości. Ponadto, badania wykazały, że pokarmy bogate w fosfor może przyspieszyć wzrost guza nowotworowego i należy unikać tych, w leczeniu raka.

Ziarna rafinowana

Całe ziarna mają wyższe poziomy fosforu. Mimo że są one zalecane jako część zdrowej, bogatej w diecie błonnika, pełnoziarniste powinny być przełączane z do żywności wykonane z rafinowanych zbóż. Pieczywo, płatki śniadaniowe, krakersy, ryż i makaron powinny być w całości wykonane z białej mąki z rafinowanej pszenicy lub ryżu.

Zamienniki nie-mleczne

Mleko, jogurt, śmietana, lody, mrożone jogurty i większość salcesony, sery twarde i sery sojowe są bogate w fosforany potasu. Zamiast tych produktów mlecznych, mleka, ryżu wybrać śmietankę bezmlecznej, sorbet, sorbet lub krem ​​lub domek i serów, które są wszystkim niższe w fosfor. Zastępca śmietaną i śmietana z alternatywnych tłuszczów takich jak oleje roślinne, masło, margaryna i majonez.

Warzywa

Warzywa niższe w potas i fosfor to: ziemniaki, dynia, brukiew, kapusta, marchew, ogórek, sałata, papryka, pomidory, bakłażany, cebula i zielone lub wosku fasoli. Zielony groszek powinny pochodzić z puszki lub mrożonego źródła. Twój dietetyk może zalecić obrać i gotować warzywa skrobiowe do usunięcia nawet więcej potasu.

Przekąski

Czekolada i cola napoje bezalkoholowe są bogate w fosfor. Gdy chcesz słodką przekąskę lub napój, wybrać twarde lub gummy cukierki i piwo imbirowe, piwo imbirowe lub napoje gazowane na bazie owoców cytrusowych, zamiast.