adcov.com

Jedzenie dla dojrzewania

Dojrzewania, lub okres, w którym ciało człowieka jest przygotowanie do rozmnażania płciowego, jest naznaczone radykalnych zmian fizycznych, które wymagają dodatkowych ilości odpowiednich składników pokarmowych. Dziewczyny przechodzą okres dojrzewania w wieku od 10 do 15, podczas gdy zaczyna dla chłopców w wieku około 12 i kończy się w wieku 19 lat.

Znaczenie

Co dzieci jedzą w czasie ich dojrzewania może być kluczem do życia dobrego zdrowia. Narodowe Instytuty Zdrowia informuje, że otyłych nastolatków w wieku od 12 do 19 w USA osiągnęły 17 procent wysoki, a Krajowa Informacja Zdrowia Psychicznego twierdzi, że miliony dziewcząt i chłopców zaburzenia odżywiania --- powinniśmy być ostrożni, aby dać młodzieży odpowiednią ilość odpowiednich składników odżywczych, w tym kluczowym momencie w ich życiu.

Wapń

Schorzenia kości, jak można uniknąć osteoporozy w późniejszym okresie życia, gdy dzieci "depozyt" tyle wapnia w kościach w okresie dojrzewania. Międzynarodowa Rada Informacji o Żywności zaleca około 1300 miligramów wapnia dziennie --- kwotę równą dziennej dawki 3 szklanki mleka bez tłuszczu lub o niskiej zawartości tłuszczu, jogurt o niskiej zawartości tłuszczu lub sera o niskiej zawartości tłuszczu. Zielone, liściaste warzywa i inne produkty spożywcze wzbogacone wapń są również dobrą alternatywą.

Żelazo

Żelazo staje się sprzymierzeńcem organizmu jako nastolatek chłopcy wymagają wystarczającej ilości, aby wspierać ich szybki wzrost. Nastoletnie dziewczyny, z drugiej strony, trzeba prasować zastąpić utraconą krew podczas miesiączki. Więc służyć do ryb, chudego mięsa wołowego, pełnoziarniste pieczywo i fasoli --- nastolatek musi być przygotowane do szybkiego wzrostu organizmu.

Białko

Szkoła, sport i rekreacja wymagają wysokiej energii. Białka, oprócz budowania mięśni i innych tkanek ciała, zapewnia, że ​​młodzież jest gotowa do wszystkich swoich działań. Pokarmy bogate w białko obejmują produkty z drobiu, mięsa i ryb.

Dobry tłuszcz

Potrzebny jest również odpowiedni rodzaj --- i --- o odpowiednią ilość tłuszczu w okresie dojrzewania, ponieważ dostarcza energii i wzrostu składników odżywczych. Oliwa z oliwek, łosoś i orzechy to tylko niektóre z najlepszych źródeł tłuszczów nienasyconych.