adcov.com

Jazda Terapia Leczenie Porażenie mózgowe i

Jazda Terapia Leczenie Porażenie mózgowe i


Terapia konna - lub końskiego Assisted Therapy (EAT) - wykorzystuje konie do pomocy specjalnego potrzebuje klientów. Dwa rodzaje leczenia koni, które mogą pomóc w mózgu pacjentów z porażeniem fizycznych i psychicznych problemów są terapeutyczna konna i Hipoterapia. Zarówno w Ameryce Północnej konna dla Stowarzyszenia osób niepełnosprawnych (NARHA) i amerykański Hipoterapia Stowarzyszenie posiada programy certyfikacji i akredytacji dla instruktorów i obiektów.

Porażenie mózgowe

Według United porażeniem mózgowym, porażenie mózgowe (CP) jest non-progressive warunek zazwyczaj rozwija się u niemowlęcia w czasie ciąży lub krótko po porodzie, choć może wystąpić w późniejszym okresie życia. Części mózgu lub nie w pełni prawidłowo rozwijać, lub zostać uszkodzone, wpływając koordynację mięśni i ruchy ciała. Udręczeni mogą mieć również trudności mówienia, słuchania, jedzenie, widząc lub jakieś opóźnienie umysłowe.

Leczenie

Nie ma lekarstwa na CP i stan nie pogorszy, ale objawy podobne do CP może być gorzej, bez leczenia. Zabiegi, takie jak słowa i terapii fizycznej i szelki, które pomogą mobilność, może pomóc. Jeden wspólny problem jest to, że bez odpowiedniej terapii fizycznej, mięśnie mogą osłabić lub stracić elastyczność. Terapia psychologiczna jest również korzystna. Terapia koń okazał się pomóc porażeniem mózgowym klientów - zwłaszcza dzieci - z równowagi, postawy, siły mięśni, ogólnego ruchu i może mieć pozytywne korzyści emocjonalne i psychologiczne.

Rodzaje leczenie koni

Terapia konna jest uważana "Equine Assisted aktywny" przez konie i ludzi Research Foundation (HHRF). Jazda terapeutyczna jest jednym z takich aktywności, w przeciwieństwie do bardziej ogólnej Equine Assisted Therapy, która obejmuje wiele rodzajów działalności koni do terapii leczenia terapeutyczne konna jest specyficzny, klient uczy się jeździć zgodnie z jego możliwościami. W Hipoterapii jednak przeszkolony terapeuta wykorzystuje ruch konia jako narzędzia w kierunku celów terapeutycznych klienta, często z kilku terapeutów - fizycznej, zawodowej i mowy - pracy w zespole. Termin "Hipopotam" to greckie słowo "koń".

Korzyści

Zarówno terapeutyczna konna i Hipoterapia używać ruch konia, aby zwiększyć siłę klienta, korzystając postawy, kontroli i równowagi. Nawet subtelne korekty organizm w odpowiedzi na ruchy konia zapewnić stabilność tułowia ciała. Może także pozytywnie wpływają na uwagę i neurosystem. Ponadto, ważnym elementem sukcesu w mózgowym porażeniem dziecięcym i zarządzania jest leczenie psychologiczne i emocjonalne. Konie pomagają klientom CP, a szczególnie dzieci, czuć się normalnie i uciec od swoich codziennych obciążonych rutyny.

Reputacja jest ważne

Sprawdź referencje obiektu lub instruktora rozważając leczenie konia. Szukasz certyfikowanych instruktorów jest dobry początek. Oprócz terapii, wiedzy i umiejętności z obsługą koni są również bardzo ważne ze względów bezpieczeństwa.