adcov.com

Jakie witaminy są bananami?

Jakie witaminy są bananami?


Banany są jednym z najbardziej przystępnych wybór owoców na rynku. A w tych trudnych ekonomicznie czasach, każdy docenia wyborów żywieniowych, które są smaczne i niedrogie. Banany są nie tylko przyjazne dla budżetu, są pełne składników odżywczych, które są korzystne dla organizmu. Poniżej znajduje się lista witamin znalezionych w bananach.

Witamina B-6

Witamina B-6, również nazywane pirydoksyny, poprawia działanie układu nerwowego reguluje nastroju zmniejsza zapalenie organizmu, oddziały się depresję i zmniejsza objawy zapalenia stawów. 1-cup porcja plasterki banana zawiera 0,6 miligrama B-6, który jest prawie 50 procent zalecanego spożycia 1,3 do 1,7 mg dziennie dla mężczyzn i 1,3 do 1,5 mg dziennie dla kobiet, jak zauważył Linus Pauling Institute.

Witamina C

Witamina C w bananów pomaga wzmocnić układ odpornościowy do walki z wirusami i innych organizmów, które atakują organizm. Witamina C jest przeciwutleniaczem i pomaga naprawy lub zapobiegania uszkodzeniom komórek, spowodowanych przez wolne rodniki. 1-cup porcja plasterki banana dostarcza 13,1 miligramów witaminy C, która jest 17 procent zalecanej dziennej dawki 75 mg dla kobiet i 14 procent zalecanego spożycia 90 mg dla mężczyzn.

Witamina B-2

Witamina B-2 lub ryboflawina jest stosowany w leczeniu niedoboru ryboflawinę, raka szyjki macicy, migreny, według MedlinePlus.com. 1 filiżanka puree z banana porcja zawiera 0,2 miligrama ryboflawiny, który jest więcej niż 15 procent zalecanego spożycia 1,3 mg dla mężczyzn i 1,1 mg dla kobiet.