adcov.com

Jakie składniki są w witaminy D3?

Jakie składniki są w witaminy D3?


Witamina D to określenie odnoszące się do kilku różnych postaciach samej witaminy. Dwie formy witaminy D są ważne dla zdrowia człowieka. Witamina D2, ergokalcyferol i jest syntetyzowana przez rośliny. Składnik witaminy D3 zwany cholekalcyferol jest syntetyzowany u ludzi po ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe B przed słońcem.

Fakty

Witamina D3 nie jest prawdą, witaminy, ponieważ ludzie, którzy mają odpowiednią ekspozycję na światło słoneczne nie potrzebują dodatków, zgodnie z Colorado State University. Energia światła pochłaniana jest przez cząsteczkę zwanym 7-dehydrocholesterolu i przekształca się witaminę D3 przez światło słoneczne. Wątroba i nerki syntezy tego związku chemicznego do jego aktywnej postaci hormonalnie. Wątroba przetwarza go do 25-hydroksycholekalcyferolu i nerek konwertuje go do 1,25-dihydroksycholekalcyferolu.

Celem

Witamina D to hormon steroidowy, bez witamin. Znany jest ze swojej roli w regulowaniu poziomu fosforu i wapnia w ciele i jest ważne dla utrzymania prawidłowego gęstości kości. Ma rolę w pobudzaniu białe krwinki, aby pomóc zwalczać zakażenia układu odpornościowego.

Źródła

Niektóre produkty zawierają naturalne źródła witaminy D to masło, jaja i oleje z wątroby ryb. Mleko i zboża są zwykle wzbogacone w witaminy D. Najlepszym źródłem witaminy D3 jest ekspozycja na słońce przez co najmniej 10 minut dziennie, bez ochrony przeciwsłonecznej. Jeśli masz ograniczoną ekspozycję na słońce, lampy UBV może być używany. Witamina D jest rozpuszczalną w tłuszczach, dzięki czemu może być przechowywany w tkankach wątroby i kwasów tłuszczowych do przyszłego wykorzystania. Nadmierna ekspozycja na słońce nie prowadzi do wytwarzania zbyt dużo witaminy D.

Dawkowanie

Według amerykańskiego National Library of Medicine, cholekalcyferol zalecana dawka dla niemowląt, dzieci i dorosłych przez 50 lat wynosi 5 mikrogramów (mcg) dziennie. Dorośli w wieku od 51 i 70 powinny mieć 10 mcg witaminy D3 dziennie, a osoby powyżej 70. roku życia powinny brać 15 mcg dziennie. Jednym mcg cholekalcyferolu jest równa 40 jm witaminy D. Czynniki, które mogą mieć wpływ na zalecaną ilość witaminy D3 są płci, wieku i czynników, takich jak ciąża. Skonsultować się z lekarzem, aby znaleźć najlepszą dawkę dla Ciebie.

Rozważania

Niedobór witaminy D może się zdarzyć, gdy nie ma odpowiedniej ekspozycji na światło słoneczne lub gdy spożycie tej witaminy jest niewystarczająca. Jest to częsty problem u osób starszych i osób z chorobami przewlekłymi. Osoby starsze są w dużym stopniu zagrożone niedoborem witaminy D, z powodu starzenia się obniża chemicznych w skórze, który jest przekształcany do witaminy D3, zgodnie z Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism. Zapalne choroby jelit i zespoły złego wchłaniania tłuszczu, takich jak mukowiscydoza może powodować niedoboru witaminy D.