adcov.com

Jakie są zabiegi na ramię szkodę?

Kontuzja barku, bez względu na jego przyczynę, może poważnie utrudnić normalne funkcji stawu barkowego i spowodować znaczne ból. Stosując odpowiednie strategie leczenia w leczeniu kontuzji barku jest niezbędne do zapewnienia prawidłowego gojenia.

Reszta

Unikanie zbędnych ruchów ramion i pozwala rannych ramię odpoczywać jest skuteczna strategia leczenia, które mogą pomóc zmniejszyć ból, podrażnienie i obrzęk spowodowany różnego rodzaju urazach stawu barkowego.

Leczenie lodu

Stosując lód kontuzji barku może pomóc zmniejszyć obrzęk tkanek miękkich i podrażnienia i zmniejszyć poziom bólu. Lód może być najlepiej zastosowane przy użyciu okład z lodu lub worek z lodem owinięty w ręcznik.

Kompresja

Kompresja rannego w ramię ze wspólnym folią lub nylonowej klamry może pomóc zmniejszyć obrzęk i ból barku i zapobiec nadmiernemu ruchowi ramion.

Elewacja

Podniesienia rannego ramię i utrzymanie go unoszą się powyżej poziomu serca może zmniejszyć obrzęk tkanek miękkich i podrażnienia, zwłaszcza bezpośrednio po urazie na ramię.

Zarządzanie ból

Ból i dyskomfort kontuzji ramion mogą być zmniejszone i zarządzane przy pomocy różnorodnych leków przeciwbólowych, w tym niesteroidowe leki przeciwzapalne, leki przeciwbólowe, takie jak Tylenol i Advil.