adcov.com

Jakie są zabiegi na podrażnione dziąsła?

Zabiegi na ból dziąseł można podzielić na dwie podstawowe kategorie: te, które zajmują się pomocą terapii domowej (często za radą i nadzorem stomatologa lub higienistki) i te, które domagają się umiejętności zawodowych. Zabiegi domowe obejmować metody codziennej higieny jamy ustnej. Profesjonalne, w tym metody profesjonalnego czyszczenia i skalowanie zębów i niektóre formy operacji, są bardziej intensywne interwencje. Korzystanie zarówno odpowiednio ból może rozwiązać wiele problemów z dziąseł.

Pielęgnacja domu na podrażnione dziąsła

Pierwsza metoda radzenia sobie z bólem dziąseł jest przegląd codzienne zachowanie higieny jamy ustnej. Powinny być regularnie szczotkowane zęby, flossed lub w inny sposób oczyszczone między zębami, należy użyć lekko antyseptyczne wypłukać usta i należy używać czystej, dobrze utrzymany pędzel.

Rozpocznij z pędzla. Powinien on mieć wielkość i twardość włosia, który Ci odpowiada i zaprojektowane, aby szczotkowanie łatwe. Specjalnie dla tych, szczotki kątowe z braku pełnej mobilności mogą być wykorzystane przez każdego, kto szuka dodatkowej łatwości mycia zębów. Po użyciu szczotki należy oczyścić i spłukać środek antyseptyczny: nadtlenek wodoru stosowany jako płukanka pędzla jest doskonałym sposobem na zmniejszenie kolonii bakteryjnych na szczotki. Pozwala to uniknąć reinfecting dziąseł przez własnego codziennego szczotkowania.

Szczotka między posiłkami i unikać słodkich przekąsek lub skrobię, które mogą karmić bakterie na zębach. Kontynuacja z nicią dentystyczną lub rozważyć użycie szeregu innych narzędzi do czyszczenia między zębami: bicze wodne, kliny zębów i małych między zębów szczotki czyszczące mogą czyścić przestrzenie między zębami, gdzie szczotka do zębów nie może dotrzeć i gdzie kolonie bakteryjne często zaczynają.

Po szczotkowanie i nitkowanie zębów użyć łagodnego antyseptyczne płukania. Istnieje wiele dobrych płukania komercyjnych, ale wielu dentystów polecam soli płukanie wodą i płukania nadtlenku wodoru u pacjentów z bólem dziąseł. Te środki antyseptyczne płukania są doskonałe i bezpieczne dla ludzi.

Jako ostatni uwagę, upewnij się, że otrzymujesz wystarczającą witaminy C. Wiele osób, wykorzystywane do szerokiej zdrowia współczesnego społeczeństwa, zapomnieć, że niezrównoważona dieta może łatwo powodować choroby żywieniowe, a dentyści byli zaskoczeni sobie sprawę, że są one coraz bardziej skarg na podrażnione dziąsła powodu szkorbutu niż kiedyś. Prosty wzrost świeżych owoców i warzyw oraz codzienne witaminy C suplement może zrobić wiele, aby zmniejszyć ból dziąseł z powodu szkorbutu.

Co można Mój Dentysta zrobić?

Dentysta a higienistka stomatologiczna oferują swoje umiejętności, gdy cierpi ból dziąseł. Twój higienistka zrobi wiele pracy. Podstawowe czyszczenie zębów jest standardem. Korzystanie drobnych materiałów ściernych podkładki sprężyste, jędrne i delikatne czyszczenie kostki, twój higienistka mogą skorzystać z doskonałego oświetlenia i jasny obraz, aby usunąć w inny sposób ukryty lub niedostępne gruzu na zęby, po z dobrym polerowania wyeliminować mikroskopijne rysy i doły, które mogą Bakterie Harbor.

W bardziej rozbudowanych okolicznościach może ona również skalowanie zęby. To jest powolny i często nieprzyjemne zadanie. Kiedy bakterie tworzą kolonie zwapniałych poniżej linii dziąseł jest konieczne stosowanie drobnych wąską wybierać, aby ułatwić na podstawie tej żywicy i zeskrobać powstawaniu kamienia nazębnego. W wielu przypadkach lekarz zleci, aby mieć zęby skalowane w ciągu dwóch do czterech ratach: połowę lub jedną czwartą ustach na raz. Pozwala to na łatwiejsze planowanie w mniejszych blokach czasu, a także zapewnia, że ​​masz jedną stronę ustach lewo nietknięty podczas gdy druga strona może być podrażniona przez niezbędny skalowania.

W szczególnie zaawansowanych przypadkach choroby dziąseł, chirurgii jamy ustnej do czyszczenia pod gumy, odbudować uszkodzoną kość i chirurgicznie restrukturyzacji może być wymagane dziąsła. Ta forma zabiegu powinny być wykonywane tylko po dokładnym konsultacji z stomatologa i chirurga dentystycznego.

Ostateczna profesjonalnie przepisane leczenie, które może być zalecane w każdym etapie lub poziomie ból leczenie dziąseł obejmuje antybiotyki, aby pomóc pokonać infekcji bakteryjnych. Jeśli zostały z wykorzystaniem dobrych technik terapii w domu i zobaczyć się z dentystą z niewielką poprawę, możesz zapytać bezpośrednio, czy recepta na antybiotyk może pomóc.

Korzystanie zarówno w kraju jak i profesjonalnych usług może zapewnić dobre wsparcie, aby wyeliminować ból w dziąsłach.