adcov.com

Jakie są zabiegi dla woskowiny budować?

Małe ilości woskowiny są zdrowe. Zbyt dużo woskowiny może powodować infekcje ucha i utratę słuchu. Niektórzy ludzie produkują więcej woskowiny potem innych. Niektórzy ludzie często doświadczają woskowiny build-up, inni nigdy nie doświadczy jednego. Usuwanie woskowiny wosk staje się niezbędne, gdy dostaje wpływ ucha. Do leczenia woskowiny są proste i efektywne, mogą być wykonane rutynowo lub w razie potrzeby.

Usuwanie ręczne

Lekarze, specjaliści i pielęgniarki ucho, woskowiny można usunąć ręcznie. Wielu w społeczności medycznej, czuć to najlepsze leczenie do usuwania woskowiny. Lekarz może zajrzeć do ucha i ustalić, jak poważny zderzanie i jakie możliwości leczenia byłoby najlepsze. Ręczne usuwanie powinny być wykonywane tylko przez lekarza lub innego specjalisty. Lekarz będzie używać zapaloną bada zakres i łyżkę do usuwania wosku. Metoda ta może być najbezpieczniejszym ale również najbardziej inwazyjne. Ręczne usuwanie może wynosić od nieco niewygodne jest bardzo bolesne. Jeśli ręczne usuwanie jest po prostu zbyt bolesne, należy poprosić lekarza o starając się mniej inwazyjne leczenie.

Nawadnianie

Strzykawką ucho jest standardowa procedura usuwania wosku. Zabieg ten można wykonać w domu lub przez profesjonalistę. Strzykawki żarówki w które tryska ciepłą wodę do kanału słuchowego, aby "wypłukać" wosku i najlepiej jest wykonywać w wannie lub pod prysznicem. Jeśli woskowiny stwardnieniu wstrzykiwanie mogą być mniej skuteczne. Umieszczenie 02:58 kropli mineralnej, dziecka lub oliwy z oliwek do ucha przed płukaniem czyni bardziej skuteczne strzykawką. Wstrzykiwanie może powodować zawroty głowy lub ból, i nie powinny być wykonywane, jeśli masz perforowaną ucha bęben. Nigdy nie należy używać stomatologicznych PIKS wody lub jakiegokolwiek innego urządzenia ciśnienia wody do nawadniania uszy; używać tylko niewielką żarówki strzykawkę wyciskany ręcznie.

Leki

Usuwanie wosku spada ucho pomoc poluzować i zmiękczają twardy wosk rozpuścić wosk i suche z ucha, aby zapobiec zakażeniu. Można kupić, zrobić lub mieć lekarz przepisze krople. Większość ponad-the-counter krople wosku ucha zawierają wodę, olej i nadtlenek. Możesz korzystać z dwóch do trzech kropli minerału, dziecka lub oliwy z oliwek w domu w celu zmiękczenia wosku. Korzystać z dwóch do trzech kropli nadtlenku do rozpuszczenia woskowiny. Spadki nie powinny być stosowane, jeśli masz perforowaną ucha bęben. Jeśli nie jesteś pewien, przed włożeniem czegokolwiek w uszach skonsultować się z lekarzem.

Ssania

Lekarze również użyć ssania w celu usunięcia woskowiny. Specjalnie zaprojektowane urządzenie ssania jest umieszczony w uchu i lekarz kieruje ssania w celu usunięcia woskowiny. Wielu pacjentów ssania jest najbardziej wygodny sposób usuwania wosku ucha.

Świecowanie ucha lub stożka jest starożytna praktyka, która wykorzystuje holistyczne ssania w celu usunięcia woskowiny. Specjalne stożka ucho umieszczone wewnątrz ucha, a przeciwległy koniec jest ustawiony na ogień. Ciepło powoduje zasysanie jak oparzenia stożkowych. Stożek musi być wystawiony przed dociera ciepło skóry. Stożka powinny być wykonywane tylko przez holistyczne profesjonalny. Zgodnie z Mayo Clinic, badania pokazują, że ucho stożka nie działa i może spowodować obrażenia ciała.

Ostrzeżenie

Waciki może powodować wosku lub jeszcze gorzej. Umieszczenie w uchu coś próbować wyłowić wosk nie jest zalecane. Pojawia się ryzyko złamania bębenków lub zagłuszania wosk głębiej do ucha. Jeżeli czujesz, że po prostu nie może żyć bez gaziki, a następnie ograniczyć się do korzystania z nich raz w tygodniu. Użyj wacik zamiast suszyć zewnętrzną część uszu. Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy woskowiny budować --- pełnię w uchu, ból, świąd lub utrata słuchu --- skonsultować się z lekarzem przed podjęciem próby jakiegokolwiek leczenia w domu.