adcov.com

Jakie są zabiegi dla przemieszczone ramię?

Jakie są zabiegi dla przemieszczone ramię?


Stawu barkowego jest tak mobilny, że jest również podatne na zwichnięcia. Kości ramienia może wypaść z gniazda, kontuzji sportowej, ale wydarzenia, takie jak zajęcia lub porażenia prądem elektrycznym może być również przyczyną zwichnięcia. Niezależnie od przyczyny, zwichnięcia barku może być bardzo bolesne i przerażające. Zabiegi są różne, ale cel leczenia zwichnięcia barku jest przenieść (lub "zmniejszyć") to z jak najmniejszym wysiłku i bólu inwazyjnego leczenia, jak to możliwe.

X-Ray

Zanim jakikolwiek zabieg można wykonać na zwichnięty ramię, x-ray należy potwierdzić zwichnięcia, określenie miejsca dyslokacji, i sprawdzić, porwanych wiązadeł lub dodatkowych złamań. Szczegóły szkody Lekarz pomoże ustalić, jak do leczenia zwichnięcia barku.

Redukcja zamknięty

Określenie "zamknięty redukcja" odnosi się do każdej techniki, która polega na wprowadzaniu w ramię z powrotem na miejsce, bez konieczności cięcia ciało otwarte. Zgodnie z MedicineNet.com istnieją różne zamkniętych metod redukcji, że lekarze mogą zdecydować się stosować. Poniżej znajdują się wspólne manewry:
-Scapular Manipulacji: Gdy pacjent siedzi lub leży na brzuchu, lekarz obraca łopatkę aby ramię do przenoszenia się.
ZewnętrznaTrybunał obrót: Choć pacjent leży płasko, lekarz zgina łokieć pacjenta do 90 stopni i obraca łopatki na zewnątrz, powodując na ramię do przenoszenia.
-Traction Licznik trakcji: lekarz i jej asystent ciągnąć na ramieniu w przeciwnych wniosków, ostatecznie powodując jego przeniesienie.

Redukcja otwarty

W cięższych przypadkach, otwarte redukcja (chirurgia) musi być zatrudniony w leczeniu zwichnięcia barku. Otwarte nastawienie czasem musi być wykonywana z powodu uszkodzenia naczyń krwionośnych lub z powodu ścięgna lub kawałek złamane kości ma zdobyć w drodze dyslokacji. Podczas redukcji zamkniętych dotyczy samego zwichnięcia, zabieg chirurgiczny pomaga naprawić wiele problemów.

Lek

Lek może być stosowany zarówno przed, jak i po dowolnego typu redukcję przeprowadza się zwichniętym ramieniu. Za szczególnie bolesne zwichnięcie, łagodny środek uspokajający i rozluźniający mięśnie można podać do kogoś przed redukcją zamkniętym. Jeśli otwarty jest wykonywana redukcja na zwichnięty ramię, znieczulenie będą. Leki przeciwbólowe mogą być podawane pacjentowi, który właśnie miał albo procedurę zrobić.

Rehabilitacja

Po otwarty lub zamknięty redukcja odbywa się na zwichnięty ramię, rehabilitacja może obejmować unieruchomienie z procy i follow-up wizyty u lekarza. Czas pacjent nosi zawiesie zależy od stopnia jego uszkodzenia. Zbyt mało czasu na temblaku mogą dodatkowo podatne na ramię nawracających zwichnięć, ale zbyt wiele czasu na temblaku może spowodować połączenie osoby do stracenia jakiś zakres ruchu.

Perspektywy

Według eMedicineHealth.com, 90 procent ludzi, którzy mieli zwichnięcia barku przed 20 rokiem życia będą miały inny zwichnięcia barku. Istnieje możliwość, że nawracające zwichnięcia oznaczać osłabienie więzadła lub uszkodzenia. Jeśli jest to przypadek, operacja może być oferowane jako krok, aby zapobiec dalszym szkodom do barku.