adcov.com

Jakie są zabiegi dla gronkowców?

Staph zakażenia są wywoływane przez bakterie z grupy Staphylococcus. Komplikacje w zakresie od bardzo łagodnego do zagrażającego życiu. Dolegliwości skórne, zapalenie płuc, problemy żołądkowo-jelitowe oraz zespół wstrząsu toksycznego może wszystkim wynik z różnych rodzajów gronkowców. Leczenie jest różna, w zależności od stanu i jego nasilenia.

Antybiotyki

Większość infekcji gronkowca są leczone antybiotykami. Wiele gatunków bakterii gronkowca są odporne na jeden lub więcej antybiotyków, aby pacjent z zakażeniem gronkowcem może potrzebować więcej niż jeden rodzaj antybiotyku, zanim infekcja zostanie usunięty. Zgodnie z Mayo Clinic, mniej niż 10 procent zakażeń gronkowcem można wyleczyć penicyliną. Inne antybiotyki doustne mogą być podane do zakażeń gronkowcem. Infekcje skóry są najbardziej powszechnym typem zakażenia gronkowcem a te są zwykle leczone antybiotykami, maść. Często, over-the-counter antybiotyk żele lub kremy wyczyści się stosunkowo łagodne zakażenia skóry wywołane przez gronkowce.

Pain Relief

Niektóre zakażenia gronkowca, zwłaszcza ze skóry, mogą być bolesne. Biorąc over-the-counter przeciwbólowe, takie jak paracetamol lub ibuprofen może pomóc złagodzić ból i stan zapalny, aż lakierów bezbarwnych infekcji. Moczenie dotknięte obszary skóry w ciepłej wodzie lub stosując mokre, ciepłe okłady na obszarze czystych myjki i ręczniki może także pomóc złagodzić ból i pomóc umożliwić ropa do kanalizacji. Unikaj golenia zainfekowane obszary skóry, aby zapobiec dalszemu podrażnienie i ból.

Drenaż chirurgiczny

Niektóre infekcje gronkowca skóry rozwijać szybko i tworzą duże, bolesne ubytki pod skórą, które wypełniają się ropą nazywa ropnie. Niektóre ropnie leczyć na własną rękę, inne wymagają drenaż chirurgiczny. Chociaż procedura ta jest inwazyjny, jest stosunkowo szybkie. Tak długo, jak bakterie nie rozprzestrzeniają się poza skórę odwadniania chirurgiczny zazwyczaj usunąć zakażenia bez potrzeby dalszej obróbki.

MRSA

Oporne na metycylinę Staphylococcus aureus (MRSA) jest typem bakterii gronkowca, który jest oporny na metycylinę, penicyliny, amoksycyliny i oksacylinę. Zakażeń MRSA zwykle zaczynają jako łagodne zakażenia skóry, ale dlatego, że jest tak trudny do leczenia, to może przejść do potencjalnie śmiertelnych zakażeń krwi i kości. Infekcje MRSA może być niekiedy traktowane z innymi antybiotykami. Które antybiotyki będą skuteczne dla konkretnego przypadku jednostki z MRSA jest zwykle określona przez kontrolowanych badań laboratoryjnych, aby uniknąć dając pacjenta antybiotyki, które będą nieskuteczne.

Zapobieganie

Środków ostrożności, aby zmniejszyć ryzyko rozwoju infekcji staph jest niezwykle ważne, zwłaszcza dla osób w wyższych grup ryzyka, takich jak noworodki, kobiety karmiące, narkomanów, osób z IV cewników i osób z przewlekłymi schorzeniami, takimi jak rak i cukrzyca. Unikaj dzielenia się przedmioty osobiste, takie jak odzież, sprzęt sportowe, maszynki do golenia, makijażu, ręczniki i pościel. Zachować wszystkie otwarte rany pokryte sterylnych opatrunków aż leczyć, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się bakterii. Regularnie myć ręce lub użyć dezynfekcji rąk, aby utrzymać skórę sanitarnych i czyste, zwłaszcza gdy w środowisku medycznym.