adcov.com

Jakie są zabiegi dla Canker wrzody wewnątrz jamy ustnej?

Owrzodzenia są te rany, które pojawiają się na wewnątrz jamy ustnej z szarawy obręczy. Przyczyna jest nieznana, ale stres, żywienie i alergie są zdolne do wywołania tych owalne uciążliwości. Trwały tylko jeden do dwóch tygodni, owrzodzenia zazwyczaj leczyć na własną rękę, bez pomocy leków. Jeśli stają się nie do zniesienia, niektóre leki i zabiegi domu może łagodzić i leczyć owrzodzenia.

Leki

Over-the-counter czynnik paraliżujący jak Orajel i Anbesol stosowany miejscowo może złagodzić ból. W przypadku dużych, bolesnych i trudnych owrzodzenia, lekarz może przepisać kortykosteroid świadczenia bólu i łagodzenia stanów zapalnych. Alternatywnie, antybiotyk tetracyklinę mogą być podane jako płukanka jamy ustnej. Jedno zastrzeżenie to, że antybiotyki, takie jak tetracykliny zwiększyć ryzyko zachorowania na grzybicę jamy ustnej, zakażenie grzybicze bolesne owrzodzenia jamy ustnej, które powodują. Zgodnie z Mayo Clinic, Tagamet (cymetydyna), leki zgaga, może podwoić w leczeniu uporczywych owrzodzenia, jak również.

Strona główna Zabiegi

Inni ludzie znaleźć domowe pół i pół połączenie mleko Magnesia i Benadryl Allergy Ciecz pomocne. Swish 1 łyżeczka. tej mikstury w ustach przez jedną minutę, a następnie wypluć. Gdy powtarza się co cztery do sześciu godzin, to pomaga Afta się mniej bolesne. Stosowania mleka bezpośrednio do Magnesia także przyspiesza gojenie ból.

Rozważania

Jeśli masz stosować lek na ból, należy użyć wacika. Odczekać co najmniej 30 minut przed jedzeniem żywności, aby dać czas na medycynie pracy i zapobiec lek z zmywając.

Zapobieganie

Jeśli rak rozwinął się ból przed, będzie prawdopodobnie rozwijać je ponownie. Zmniejszyć wskaźnik nawrotu poprzez unikanie niektórych rodzajów żywności. Pokarmy, które mogą pogorszyć Owrzodzenia obejmują precle, chipsy, pomarańcze, ananasy i paprykę. To wszystko zależy od osoby. Dobrze zbilansowana dieta zapobiega również owrzodzenia, jak niedobory substancji odżywczych, takich jak brak żelaza, cynku i kwasu foliowego przyczynić się do owrzodzenia w jamie ustnej. Sprawdź składniki w Twojej pasty do zębów. SLS (laurylosiarczan sodu), składnik obecny w niektórych pastach do zębów, może podrażniać usta, przyczyniając się do rozwoju owrzodzenia.

Ostrzeżenie

Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli rak ból jest większy niż 1 cm. Owrzodzenia nie powinna trwać dłużej niż trzy tygodnie, lub występują więcej niż trzy razy w roku. Wysoka gorączka i trudności należy również jedzenia omówione z lekarzem.