adcov.com

Jakie są wysokokaloryczne przekąski?

Wysokie kalorie żywności lub o dużej zawartości energii, jak opisane przez dietetyków, ustalane są przez porównanie zawartości energii z masy żywności. Takie pokarmy ważą niewiele, ale są pełne energii.

Rodzaje

Są dwa główne typy pokarmów wysokokaloryczne niskiej gęstości i wysokiej gęstości substancji odżywczych składników odżywczych. Niska gęstość składników odżywczych m.in. soda, ciasteczka, smażone potrawy i wiele pakowane przekąski. Wysoka gęstość składników odżywczych m.in. nasiona, orzechy, pełnoziarniste pieczywo i batony energetyczne. Niezależnie od wartości odżywczej, żywność wysokiej kaloryczności zawierać więcej niż 3 kalorii na gram.

Wartość odżywcza Rozpatrzenie

Zawartość odżywcza wysokiej gęstości odżywczej w porównaniu do niskiej gęstości składników odżywczych wysokokaloryczne pokarmy mogą być dramatyczne. Puszka z napojem zawiera około 180 kalorii, która jest niemal całkowicie uzyskane z cukru i nie zawiera żadnych składników odżywczych poza proste węglowodany. Szklanka mleka 1 procent z około tej samej objętości zawiera około 102 kalorii i zawiera białko, wapń, witaminy A, ryboflawina i tiamina.

Zastosowania

Siłę i wytrzymałość sportowców potrzebują żywności wysokiej kaloryczności w celu wykonania i funkcji, które waha się od 3000 do 9000 kalorii dziennie. Również racje bojowe, takie jak MRE US Army (posiłki gotowe do spożycia) są pakowane z 1300 kalorii na posiłek-koniecznością dla żołnierzy w walce.

Potrzeby specjalne

Niemowlęta ludzkie wymaga około 45 do 50 kcal na kilogram masy ciała dziennie. 6-miesięczna stare baby musiałaby około 700 kalorii dziennie. Na podstawie tego wskaźnika, to wynosi dwa do czterech razy więcej energii niż dorośli potrzebują. Dla rozwoju wzrostu, niemowlęta potrzebują dieta wysokokaloryczna, która pochodzi głównie z ludzkiego mleka lub mieszanki dla niemowląt.

Rozważania

Dostęp do żywności wysokiej kaloryczności w Stanach Zjednoczonych jest powszechne i wygodne, co jest jednym z powodów, dla których ten kraj ma wysoki wskaźnik otyłości. Jeśli zrozumieć naturę wysokokaloryczne pokarmy i ich roli w żywieniu człowieka, to pomoże Ci w podejmowaniu lepszych decyzji przy wyborze, co jeść i kiedy jeść.