adcov.com

Jakie są Wykorzystanie Albuterol?

Jakie są Wykorzystanie Albuterol?


Albuterol jest lekiem, który jest stosowany do leczenia różnych zaburzeń układu oddechowego, takich jak astma, przewlekłe zapalenie oskrzeli i rozedma płuc. Jest to lek rozszerzający oskrzela, który działa poprzez umożliwienie mięśnie dróg oddechowych, aby zrelaksować się i zwiększając przepływ powietrza do płuc. Jest on również stosowany do zapobiegania skurczu oskrzeli u ludzi, którzy odwracalną obturacyjną chorobę dróg oddechowych.

Identyfikacja

Albuterol jest lek na receptę. Osoby, które są określone ogólnie Albuterol astmy lub astmy wysiłkowej (astma, że ​​pochodzi się ze względu na angażowanie się w wysiłku fizycznym). Albuterol służy do zarządzania i uspokoić niedrożności dróg oddechowych (znany również jako skurczu oskrzeli), u osób, które mają te warunki.

Uwaga

Albuterol nie jest bezpieczne lub odpowiednie w użyciu dla każdego. Jeśli jesteś uczulony na Albuterol, nie należy brać go pod żadnym pozorem. Ponadto, istnieją pewne warunki, które mogą mogą albuterolem niebezpieczne dla Ciebie. Te schorzenia są zaburzenia związane napadów-(jak padaczka), nadciśnienie, zastoinowa niewydolność serca, choroby serca, nadczynność tarczycy, cukrzyca i zaburzenia rytmu serca.

Częste działania niepożądane

Istnieje kilka możliwych częste działania niepożądane tego leku rozszerzającego oskrzela. Te działania niepożądane są zwykle niewielkie i zwykle ustępują szybko. Jednakże, jeśli efekt uboczny lub efekty utrzymują się lub nasilają się wraz z czasem, należy skonsultować się z lekarzem. Te efekty uboczne to suchość w gardle, suchość w ustach, zawroty głowy, niepokój, nerwowość, bezsenność, bóle głowy, chrypka, kaszel, ból gardła, zatkany nos lub katar, bóle mięśni i biegunka.

Ciężkie działania niepożądane

Ciężkie działania niepożądane Albuterol są rzadkie, ale możliwe. W przypadku ich wystąpienia, należy zasięgnąć pomocy medycznej w nagłych wypadkach. Te poważne skutki obejmują bóle w klatce piersiowej, szybkie, nierówne i kołatanie serca, skurcz oskrzeli (w klatce piersiowej, świszczący oddech, uczucie ciężkości i trudności w oddychaniu), małe stężenie potasu (objawy to oddawanie moczu więcej, skrajne pragnienie, dezorientacja, splątanie, wiotkość mięśni lub osłabienie, dyskomfort nóg i nierówne bicie serca) i mocno podwyższone ciśnienie krwi (objawy obejmują duszność, ból w klatce piersiowej, niepokój, szum w uszach, w ciągu niewyraźne widzenie i ekstremalnych ból głowy).

Nadużycie

Oprócz normalnego zastosowania w leczeniu schorzeń dróg oddechowych, takich jak astma, albuterolu mogą być również wykorzystywane. Posiada właściwości stymulujące, a może podnieść ciśnienie krwi, jak również tętno. Niektórzy ludzie mogą nadużywać tego leku ze względu na jej pobudzające możliwości. Również Albuterol może prowadzić do utraty wagi, więc niektórzy ludzie mogą go nadużywać i niewłaściwie go do tego celu.