adcov.com

Jakie są wszystkie oznaki i objawy fibromialgii?

Fibromialgia uważa się, że choroba reumatyczna ma przyczynę fizyczną. Zgodnie z Mayo Clinic, zespół ten występuje w 2 procent populacji, ze kobiety są jej najbardziej prawdopodobnym celem. Różne czynniki wydają się przyczyniać do choroby genetyczne, takie jak zakażenia i urazem fizycznym i emocjonalnym. Receptory mózgowe stają się zbyt wrażliwe na ból, pozostawiając swoje cierpiących z ciągle bóle mięśni.

Przetarg Punkty

Jeden bardzo silny wspólny mianownik, że pacjenci fibromyalgia udostępnić to lista konkretnych obszarów ciała, które boli, gdy każde przedsiębiorstwo jest wywierany nacisk. Te części ciała są znane jako punktów przetargowych i obejmują mięśnie midback, tył głowy, górnej części klatki piersiowej, łokci zewnętrznych, stronach bioder, kolan, górnych wewnętrznych biodra i przedniej części szyi. Charakterystyczną cechą punktów przetargowych sprawia, że ​​ten stan bardzo różni się od zespołu przewlekłego zmęczenia, które jest często błędnie wyjaśnić objawy danej osoby.

Sen

Większość osób z fibromialgii mają zaburzenia snu lub alfa-EEG. Zaburzenie snu charakteryzuje mózgu ciągle "przebudzeniu", podczas gdy człowiek jest w stanie uśpienia. Ponieważ mózg nie otrzymuje wystarczającej ilości snu, chociaż ciała człowieka może dostać dużo snu, człowiek budzi się uczucie osuszony.

Wiele osób ma także bezdechu sen współistnieniu ich zaburzenia snu. Bezdech senny jest zaburzeniem, które powoduje, że osoba nagle zatrzymać oddech podczas snu. Często osoby nie wiedzą, że przestał oddychać lub obudzony. Oddech może zatrzymać się na drugim lub nawet minut.

Bóle głowy

Osoby z fibromialgii mają dwa rodzaje bólów głowy: migreny i bólów głowy.

"Wspólna" migrena częściej występuje u osób cierpiących na fibromyalgia. Przed migreną, człowiek będzie czuć niepokój lub depresję. Następnie nudności, zawroty głowy, nadwrażliwość na światło i ból oka zaczynają się w. Inny rodzaj migreny jest migrena klasyczna, która jest poprzedzona podwójne widzenie, widząc plamy i zniekształcone widzenie. Te rodzaje bólów głowy trwać od kilku godzin do tygodnia.

Bólów głowy może wystąpić po obu stronach głowicy i trwa do kilku godzin.

Zmęczenie

Pacjenci często czują się zmęczeni fibromialgii. To jest bardziej surowe niż zmęczony i może utrzymać osobę w łóżku przez większość czasu. To zaczyna się błędne koło - człowiek czuje się zmęczony i pozostaje w łóżku, co pogarsza ból czują w ich mięśniach. Większość objawów fibromialgii zostać pogarsza zmęczenie. Chociaż nie wszystkie osoby cierpiące na fibromyalgia czuć wypoczętego dzień w dzień, że nie miałem walkę z intensywnym zmęczenie w pewnym momencie w ich chorobie.

Depresja

Wiele osób doświadcza przewlekłej depresji jako części z powodu choroby lub objawów. Życie codzienne w bólu może być bardzo opodatkowania na uwadze. Ponadto, środowisko medyczne wciąż próbuje sklasyfikować tę chorobę, a wiele osób w tej dziedzinie są przyzwyczajony do leczenia fibromialgii. Jest to ważne, gdy znalezienie lekarza, że ​​mają pewne doświadczenie w kontaktach z fibromyalgia.

Inne objawy

Inne objawy związane z fibromialgii są niepokój, drżenie mięśni, ból w klatce piersiowej, problemy układu moczowego, zapalenie błony śluzowej nosa, sztywność mięśni, wrażliwość chemiczne, problemy z trawieniem, bólem mięśni twarzy, zwiększenie masy ciała i utrata pamięci. Rzadko ludzie doświadczają wszystkie z tych objawów, ale ważne jest, aby nagrać jakie objawy masz. Jeśli podejrzewasz, że masz fibromialgii, sposobów badań do czynienia z chorobą.