adcov.com

Jakie są własności farmaceutycznych Meridia?

Jakie są własności farmaceutycznych Meridia?


Meridia to lek sprzedawany w Stanach Zjednoczonych pod nazwą Meridia i w innych krajach jak sibutramina lub Sibutrex. Jest tłumiące apetyt, który jest stosowany do leczenia otyłości. Jego aktywny składnik zawiera chlorowodorek sibutraminy.

Właściwości farmaceutyczne

Reductil jest inhibitor wychwytu zwrotnego neuroprzekaźnika, który działa w mózgu zmniejszać wychwyt zwrotny serotoniny, norepinefryny i dopaminy. W ten sposób, zmniejsza apetyt. Zawiera amfetaminę agentów i fenfluraminę że wymusić uwolnienie tych neuroprzekaźników. Nie wykazuje właściwości przeciwdepresyjne.

Dozowanie

Różni pacjenci będą wymagane różne dawki tego leku. Dawka początkowa u dorosłych wynosi 10 mg raz na dobę, zwykle rano. Zazwyczaj dawka nie przekracza 15 mg dziennie. Dawkowanie dla dzieci muszą być określone przez lekarza, ponieważ nie ma Zalecana dawka początkowa dla pacjentów pediatrycznych.

Środki ostrożności

Meridia nie jest przeznaczony do wykorzystania, jeśli używano inhibitor monoaminooksydazy lub MAO, w ciągu ostatnich 14 dni. W przeciwnym razie może to spowodować drgawki, bardzo wysokie ciśnienie krwi lub stan zagrażający życiu zespół serotoninowy. Może również powodować zespół serotoninowy, gdy podjęte z niektórych leków, takich jak linezolidem, litu, tryptofan, dziurawiec lub niektórych leków przeciwbólowych. Należy poinformować lekarza, jakie leki jesteś już biorąc, zanim przepisze Reductil.

Skutki uboczne

Niektóre działania niepożądane, które mogą wystąpić podczas stosowania leku Meridia to obolałość, dreszcze, szybkie lub nieregularne bicie serca, wzrost ciśnienia krwi, depresja, bolesne miesiączki, obrzęk ciała, siniaki, drgawki, silne bóle głowy, wysypka skórna, niepokój, zaparcia, zawroty głowy, suchość w ustach, zatkany nos, ból brzucha, ból pleców i problemy ze snem. Jeśli zauważysz te skutki uboczne, skontaktować się z lekarzem. Możesz również zgłosić skutki uboczne dla US Food and Drug Administration.

Przeciwwskazanie

Meridia nie jest przeznaczony do stosowania u pacjentów z chorobą układu sercowo-naczyniowego. Jedno z badań wykazało, że pacjenci z taką historią, która miała Reductil wykazały zwiększone ryzyko zawału serca i udaru mózgu. Zapewniamy pełną historię medyczną do lekarza zanim lek jest przepisywany.