adcov.com

Jakie są sojowe izoflawony służy?

Soja jest kontrowersyjna jedzenie. Jest to uprawa głównych opartych na US konglomeratów rolnych, takich jak Archer-Daniels Midland. Firmy te twierdzą, że aktywność estrogenów naśladując z soi izoflawony mogą zapobiegać niektórym rodzajom nowotworów. Jednocześnie, naukowcy w Izraelu i Wielkiej Brytanii powołano się liczne zagrożenia dla zdrowia związane z soi i izoflawonów. Ostateczne odpowiedzi na kontrowersje pozostaje nieuchwytny.

Identyfikacja

Soi są najbardziej skoncentrowanym źródłem izoflawonów w diecie człowieka. Izoflawonów są fitoestrogeny, co oznacza, że ​​są to substancje na bazie roślin, które mają działanie podobne do estrogenów w organizmie. Dwie główne izoflawony sojowe są daidzeina i genisteina.

Metabolizm

Aktywność biologiczna izoflawony sojowe jest w dużej mierze zależny od tego jak są one metabolizowane. Bakterie w jelitach około jednej trzeciej populacji zachodnich daidzeiny rozbić na mniejsze związku estrogenów podobne.

Aktywność anty-estrogenowe

Najciekawszym działanie izoflawonów sojowych jest ich zdolność do mimick estrogenów w niektórych tkankach i blokują działanie estrogenów w innych. Ta anty-estrogenów aktywność traktować jako potencjalnie zmniejszając ryzyko nowotworów hormonozależnych związane piersi, macicy i prostaty.

Zagrożeń dla Zdrowia

Podczas izoflawony sojowe reklamowany jako potencjalnie korzystne, znane jest również, że sojowego goitrogenic żywności, co oznacza, że ​​hamuje wychwyt jodu i zmniejsza czynność tarczycy. Izraelskie Ministerstwo Zdrowia zaleca tylko umiarkowane spożycie soi z powodu jego powiązań z wielu zaburzeń, w tym problemy trawienne, ADHD, problemów reprodukcyjnych i raka.

Kontrowersje

Brytyjskie Towarzystwo Dietetyczne studiował soi i dowody na temat jego rzekomych korzyści dla zdrowia. Okazało się, że izoflawony sojowe zwiększają ryzyko zachorowania na raka piersi i może zmniejszyć płodność mężczyzn. Panel stwierdził również, że dowody sugerujące, izoflawony sojowe zmniejszyć objawy menopauzy jest niespójna.