adcov.com

Jakie są skutki wykorzystywania seksualnego w dziewczyn?

Jakie są skutki wykorzystywania seksualnego w dziewczyn?


Statystyki na temat wykorzystywania seksualnego dzieci są zdumiewające. Według Amerykańskiej Akademii Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, 80000 przypadki molestowania seksualnego są przekazywane co roku, i co najmniej tyle, nie jest zgłaszana. Mniej więcej 92 procent dzieci-ofiar to dziewczynki. Skutki wykorzystywania seksualnego na dziewcząt różnią się w zależności od czynników takich jak ciężkość i rodzinnego wsparcia nadużyć. Mimo to, badania wykazały, seksualnie dziewcząt cierpi wiele wspólnych objawów.

Zaburzenia psychiczne

Kenneth Kendler, wybitny amerykański psychiatra i naukowiec, jest jednym z wielu naukowców, którzy nie związane z wykorzystywaniem seksualnym w dziewcząt do rozwoju zaburzeń psychicznych. Według Kendler, dziewczyny, które doznały przemocy, która obejmuje stosunki seksualne są trzy razy częściej cierpią z powodu problemów psychicznych. W niektórych dziewcząt, objawy, takie jak złość, depresja, wycofanie, koszmary senne, utrata pamięci i myśli samobójcze pojawiają się wkrótce po nadużyć. Seksualnie dziewczęta są narażone na ryzyko wystąpienia zaburzeń osobowości, które dotyczą paranoja, obsesyjno-kompulsywne cechy i zachowania antyspołeczne, takie jak kłamstwo, kradzież i brutalne ataki na innych.

Zaburzenia odżywiania

Seksualnie dziewczęta są narażone na ryzyko wystąpienia zaburzeń odżywiania się młodzieży. Ofiary przemocy często czują się bezsilni. Ograniczenie jedzenia lub binging daje wiele ofiar na nowo poczucie samokontroli nad ich ciał. Dla niektórych, anoreksja może, a nawet wyrażają niezadowolenie z rozwoju seksualności wstrętu. Zespół naukowców z Uniwersytetu w Północnej Dakocie School of Medicine opublikował opracowanie w 1996 roku pokazał seksualnie dziewczynki w obliczu wysokiego ryzyka zachorowania na bulimię. Oczyszczanie może odzwierciedlać chęć pozbyć się wspomnień i reakcje emocjonalne do nadużyć.

Narkotyki i alkohol

Jednym z najczęstszych skutków nadużyć seksualnych na dziewcząt jest ewentualne uzależnienia lub uzależnienia od narkotyków i alkoholu. Według badań z 2002 roku na Uniwersytecie w Wirginii Medical School, seksualnie dziewczyny są trzy razy bardziej narażone na problemy z uzależnieniem niż dziewcząt, które nie były nadużywane. Illinois Koalicja Przeciwko Wykorzystywanie seksualne donosi, że większość kobiet w programach leczenia narkotykami i alkoholem były wykorzystywane seksualnie. Narkotyki i alkohol zapewnić możliwość ucieczki z traumy nadużyć i pomocy dziewcząt i kobiet kontrolować złość i inne negatywne emocje, które rozwijają się w następstwie.

Bezład

Objawem nadużyć seksualnych wśród dziewcząt jest pojawienie się zachowań jawnie seksualnej. Młode dziewczyny mogą się nagle ujawnić niezwykle wyrafinowany poziom wiedzy seksualnej i bawić się zabawkami w seksualnie prowokacyjny sposób. Młodzieży i nastolatków może angażować się bezpośrednio w odbierania zachowania. 1996 badania przez naukowców z University of Albany Szkole Prawa Karnego znaleziono istotny związek między wykorzystywaniem seksualnym w dziewcząt i prostytucji.