adcov.com

Jakie są skutki uboczne Polikosanol dla pacjentów?

Polikosanol jest mieszaniną różnych składników stosowane przez lekarzy w leczeniu pacjentów z wysokim poziomem cholesterolu. Badania przeprowadzone w połowie 1980 roku odkrył, że lek działa, aby zmniejszyć poziom cholesterolu u szczurów i innych zwierząt laboratoryjnych, ale to nie było do roku 1994, który został zatwierdzony do stosowania u ludzi. Obecnie miliony osób przyjmujących leki na dobę, zarówno na receptę lub bez recepty. Lekarze zalecają go dla osób z wysokim poziomem cholesterolu, podczas gdy inni podejmują je jako środek zapobiegawczy. Pomimo faktu, że nie jest to tak bardzo używany, nadal istnieją pewne specyficzne działania niepożądane związane z przyjmowaniem go.

Częste działania niepożądane

Istnieją trzy skutki uboczne najczęściej zgłaszanych przez użytkowników polikozanol, ale te występują tylko w małej ilości użytkowników. Nieco mniej niż 2 procent użytkowników doświadcza skrajnego odchudzania. Ten procent użytkowników to ilość tych, którzy rzeczywiście powiedział swoim lekarzem i szukał pomocy, co oznacza, że ​​mogą być inni przeżywają to samo. Innym częstym skutkiem ubocznym jest ból głowy, który waha się od ekstremum do dość łagodne. Są też tacy, którzy zauważyć wzrost oddawania moczu.

Rzadkie działania niepożądane

Istnieje kilka działań niepożądanych w bardzo małej liczbie użytkowników polikosanol. Niektórzy użytkownicy zgłaszają ataki bezsenności, podczas gdy inni twierdzą, że mają zwiększony apetyt. Są również doniesienia o pacjentach, nerwowość lub zdenerwowanie przez dłuższy czas i uczucie bardzo pobudliwy. Dodatkowo, niektórzy użytkownicy mają wysypki skórne i zawroty głowy, zwłaszcza te, szybko po zażyciu leków. Istnieją również doniesienia o nadciśnienie i niedociśnienie.

Inne działania niepożądane

Istnieją inne efekty uboczne związane z użytkownikami polikozanol. Rozstrój żołądka jest efektem ubocznym, a to czasami sprawia, użytkownik czuje mdłości. Istnieją również doniesienia o wymioty i biegunka w niewielkiej liczbie przypadków. Niektórzy użytkownicy twierdzą także senność w ciągu dnia, choć niektórzy lekarze przypisują to do bezsenności doświadczają w nocy. Istnieje również kilka doniesień o użytkownikach, którzy wystąpiły krwawienia dziąseł lub w ich nosach, biorąc leki.

Bezpieczeństwo

Badania wykazały, że polikosanol jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt, zgodnie z badań 2007 roku o Pantox Labratories. Zostało testowane zarówno na ludzi i zwierzęta, takie jak małpy, psy i szczurów. Badanie to dał szczurom dawkę polikosanolu który był ponad 1000 razy dawki przewidziane dla dorosłego mężczyzny, a szczury doświadczył żadnych istotnych skutków ubocznych. Testy na innych rodzajów zwierząt stwierdzono, że lek nie spowodowało żadnych poważnych problemów. Samo stwierdzono w przypadku leku testowano na ludziach.

Rozważania

Badania wykonane przez dr Richard N. Fogoros w 2006 roku okazało się, że u pacjentów przyjmujących leki przeciwzakrzepowe i leki, które rozrzedzają krew powinien być szczególnie ostrożny używając Polikosanol. Odkrył, że leki spowodowały płytek zmienić swój kształt i formę i staje się mniej gęsta i lepka. Lepkość i gęstość, co powoduje, że płytki krwi do krzepnięcia. Osób przyjmujących leki przeciwzakrzepowe okazało się, że ich krew przestała krzepnięcie lub zakrzepła w znacznie mniejszym tempie. Jak dotąd nie ma dowodów na to, że lek wchodzi w interakcje z innymi negatywnie leków.