adcov.com

Jakie są skutki uboczne Oxycontin?

OxyContin jest lek na receptę z rodziny opiatów narkotyków. Substancją czynną leku jest oksykodonu, półsyntetyczny opiatów przeciwbólowe. Jest on przewidziany do umiarkowanego do silnego bólu, który występuje przy pewnych nowotworach i przewlekłych stanów bólowych. Jak w przypadku większości leków OxyContin może powodować skutki uboczne u niektórych użytkowników. Na szczęście, są rzeczy, które możesz zrobić, aby zmniejszyć lub wyeliminować wymienione objawy niepożądane, aby uzyskać jak najwięcej z leków.

Częste działania niepożądane

Efekty uboczne wspólne OxyContin używać ogólnie obejmować przewód pokarmowy, układ oddechowy i układ nerwowy. Wśród najczęściej zgłaszanych efektów są nudności, wymioty i zaparcia. Działanie układu oddechowego, w tym depresji oddychania i bezdech są powszechne, a często zgłaszane psychiatryczne skutki uboczne, takie jak euforia i paranoi wystąpić względnej częstotliwości.

Rzadkie działania niepożądane

Mniej częste i rzadkie skutki uboczne OxyContin to reakcja alergiczna / wstrząs anafilaktyczny, niedociśnienie ortostatyczne, zajmowaniu i nieregularne bicie serca. Według Drugs.com, od jednego do pięciu procent pacjentów przyjmujących oxycontin doświadczenie anoreksję, wysypka, nieprawidłowe marzenia i czkawki.

Przyczyny Side Effects

Podobnie jak inne opioidy, OxyContin może powodować wzrost poziomu histaminy w użytkownika, co prowadzi do objawów alergii, jak w tym wysypka, świąd, ciśnienia zatok i zawroty głowy. OxyContin wiąże się do receptorów opioidowych w przewodzie pokarmowym, co powoduje zaparcia więc częściej u osób zażywających opiaty. To powoduje nudności poprzez stymulowanie obszar w mózgu centrum nudności, prowadzące do skurczów mięśni w żołądku i ewentualne wymioty. Z pominięciem przewodu pokarmowego niestety robi niewiele, aby rozwiać te efekty.

Uzależnienie i Wycofanie

Podobnie jak w innych opioidowych leków, OxyContin ma potencjał, aby powodować uzależnienie fizyczne i psychologiczne uzależnienie z częstego użytkowania. Zaprzestanie korzystania z OxyContin nagle po okresie codziennego użytku może prowadzić do wystąpienia objawów odstawienia, które mogą obejmować biegunkę, nudności, zwiększona wrażliwość na ból, bezsenność i pragnienia dla leku. Objawy te mogą rozpocząć się wkrótce, jak sześć godzin po przyjęciu ostatniej dawki i różny czas trwania i intensywność w zależności od stopnia wykorzystania i osobistego fizjologii.

Zapobieganie Side Effects

Skutki uboczne są niefortunne rzeczywistość OxyContin i leki, takie jak to. Na szczęście istnieją sposoby, można zapobiec lub zmniejszyć nasilenie wielu z nich.

Aby zmniejszyć objawy związane z uwalnianiem histaminy, wziąć over-the-counter przeciwhistaminowy lsuch jako Dramamine lub Benadryl +45 minuty z wyprzedzeniem. Biorąc OxyContin na wpół pełny żołądek może pomóc w zapobieganiu nudnościom, jak puszki jednoczesnego stosowania przeciwwymiotnych ziół takich jak imbir i mięty pieprzowej. Jeśli nudności lub zawroty głowy powinien wystąpić po zażyciu OxyContin, leżącej i jest nadal, jak to możliwe, jak można zapobiegać wymiotom.

Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia depresji oddechowej, unikać spać natychmiast po OxyContin, zwłaszcza jeśli cierpią z powodu bezdechu sennego. Nigdy nie bierz OxyContin z innymi tłumiących, takich jak alkohol, benzodiazepiny lub leki uspokajające. Opierając się harmonogram dawkowania może pomóc w zmniejszeniu ryzyka uzależnienia, podobnie jak przy okresowych przerw lekiem, aby umożliwić tolerancję się zmniejszać.