adcov.com

Jakie są skutki uboczne kolagenu wstrzykiwań?

Jakie są skutki uboczne kolagenu wstrzykiwań?


Kolagen jest jednym z pierwszych substancji stosowanych do leczenia zmarszczek. Około od 1976 roku, nadal jest popularny ze względu na jego leczenie tekstury i elastyczności. Zastrzyki kolagenowe są również szeroko stosowane przez chirurgów z tworzywa sztucznego, ponieważ są one stosunkowo niedrogie w porównaniu do innych sposobów leczenia zmarszczek i ponieważ ryzyko komplikacji jest niska.

Znaczenie

Zastrzyki kolagenowe rzadko powodować poważne skutki uboczne, z wyjątkiem niewielkiego odsetka osób uczulonych na kolagen (około dwie osoby na 100). Zapobiega temu wykonanie testu rumień skóry w aplikacji. Jeśli pojawia się alergia, często w postaci zaczerwienienia i złuszczania skóry. Swędzenie w miejscu aplikacji jest także wspólne. Objawy te zazwyczaj znikają na własnych po okresie kilku tygodni.

Rozważania

Niebezpieczeństwo zakażenia jest zawsze możliwe z każdej substancji obcych wstrzyknięciu pod skórę. W przypadku kolagenu, może prowadzić do infekcji w wyniku niewłaściwego pielęgnacji nakłucia lub zastosowania kremów lub innych produktów, na miejscu wstrzyknięcia zbyt szybko po zabiegu (lekarze zalecają czeka co najmniej 24 godzin, aby zrobić). Zakażenie może prowadzić do innych problemów, takich jak blizny lub znaków, zwłaszcza, jeśli nie traktuje się natychmiast.

Efekty

Ból i obrzęk są najczęstsze skutki uboczne zastrzyków kolagenowych. Jest to szczególnie powszechne raz pierwszy zastrzyki są stosowane i zwykle ustępują, gdy skóra przyzwyczaja się do igieł. W większości przypadków ból trwa tylko przez kilka godzin, a powinno rozpocząć będzie wkrótce po aplikacji. Jeżeli ból nasila się lub jeśli obrzęk wydaje się zwiększać, może to wskazywać na zakażenie formowania i lekarz powinien być konsultowany natychmiast.

Potencjał

Jeśli stosuje się kolagen na dużej powierzchni, przy czym znaki przebijające powodowane przez igły mogą być widoczne przez pewien czas. W większości przypadków będzie to przypominać ugryzienie owada i staną się niewidoczne, gdy obrzęk ustępuje. Jeśli wystąpi lumpiness wokół miejsca wstrzyknięcia, lekarze mogą polecić za pomocą lodu lub przeciwzapalne w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia.

Ostrzeżenie

W bardzo małej liczbie osób, mogą występować blizny. Jest to bardziej prawdopodobne u osób o jasnej skórze i tych, którzy są wrażliwi na procedur inwazyjnych. Ropnie są również możliwe, ale możliwość jest znikome. Aby zapobiec szansę grudek, lekarze zazwyczaj poprosić pacjenta, aby pozostać w swoich biurach na co najmniej 30 minut, aby mogli monitorować wygląd skóry po zastosowaniu.