adcov.com

Jakie są skutki uboczne jodu?

Jakie są skutki uboczne jodu?


Według książki dr Davida Brownstein w "Jod: Why You Need It Dlaczego nie można bez niej żyć," jod jest niezbędny składnik wymagany przez każdą komórkę w organizmie. Jednak ze względu na diety i środowiskowych czynników, każdy z nas może stać się niedobór jodu.

Funkcja Jod

Utrzymaniem odpowiedniego poziomu jodu w organizmie jest ważna dla produkcji wszystkich hormonów w organizmie i do prawidłowego funkcjonowania układu immunologicznego. Dr Brownstein uważa, że ​​jod może mieć właściwości antybakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwpasożytnicze i właściwości przeciwnowotworowe, jak również.

Niedobór jodu

Niedobór jodu może spowodować opóźnienie umysłowe, niepłodność, wola i zwiększenia śmiertelności niemowląt / dzieci. Dr Brownstein wierzy jod odgrywa również rolę w ADHD, zmęczenie, dysplazję piersi, infekcje, bóle głowy, zaburzenia prostaty, choroby wątroby, torbieli łojowych i infekcji pochwy.

Skutki uboczne jodu

Zgodnie z MedicineNet.com efekty uboczne jodu obejmują niestrawności w postaci bólu żołądka lub biegunki. Jeśli się wysypka, bóle stawów, gorączka, obrzęk twarzy, obrzęk gardła, problemy z oddychaniem, smak metalu w ustach, objawy katar, powiększonej tarczycy lub ból zębów i dziąseł, należy powiadomić lekarza.

Zarządzanie Side Effects

Efekty uboczne mogą być zarządzane i złagodzony przez dostosowanie dawkowania jodu odpowiednio miejsca ile nie wynika to z rzeczywistego alergii jodu, który jest rzadko.

Jod Kwoty

Zalecanego dziennego spożycia (RDA) dla kobiet i mężczyzn w Stanach Zjednoczonych wynosi 150 mcg dziennie. Jednak Japończycy spożywają około 13,8 mg na dobę w zależności od książki dr Brownstein w "Jod:. Dlaczego go potrzebujesz Dlaczego nie można bez niej żyć" To 100 razy więcej niż RDA.

Testowanie dla poziomów jodu

Istnieje kilka sposobów, aby sprawdzić poziomów jodu. Jednym z nich jest podstawowym badaniu moczu, który mierzy ile jodu w moczu. Innym testem jest test jodowo-loading, który mierzy ile jodu pozostaje w organizmie po spożyciu jodu. Koncepcji jest to, że więcej jodu korpus zachowuje, wyższy niedobór lub potrzeby.