adcov.com

Jakie są skutki uboczne Botox wstrzykiwań dla dystonii?

Według Wemove.com iniekcje toksyny jadu kiełbasianego typu A, lub Botox typu A zostały wykorzystane dystonii od końca 1980 roku. Botox jest wstrzykiwany do kilku miejsc w mięśniach dystonicznej. Jest on wstrzykiwany w pobliżu zakończeń nerwowych lub komórek nerwowych, które faktycznie powodują mięśnie do umowy. W środku, Botox działa do blokowania neuroprzekaźnika acetylocholiny, która inicjuje ruchy mięśni i skurcze. Botox również została zatwierdzona przez Food and Drug Administration do leczenia dystonii szyjnej, która występuje w szyi, głowy i twarzy, w wyniku nietypowych pozycjach i skurcze mięśni.

CD korzystne efekty

Botox w leczeniu dystonii szyjnej może, czasem w skrócie CD. CD jest przewlekłą chorobą z objawami takimi jak skurcze mięśni i ucisk z lub bez bólu, ból szyi i barku, bóle i ból w okolicy szyi, głowy ciągnięcie, przesuwanie lub obracanie się na bok, potrząsając lub drżenie, problemy z połykaniem, a objawy, które gorsze po stresu lub działalności. Z Botox, objawy dystonii szyi może wyjaśnić się w ciągu kilku dni z ulgą, że może trwać nawet do trzech miesięcy. Możesz otrzymać zastrzyki Botox, dopóki dla kondycji i tak długo, jak nie wystąpią niekorzystne skutki z botoksu.

Efekty zagrażających życiu

Problemy z przełykaniem, rozmawiają lub są ogromne problemy z oddychaniem po otrzymaniu zastrzyku Botox. Te problemy mogą wystąpić godzin do tygodni po wstrzyknięciu. Mięśnie używane do oddychania i połykania może być osłabiona przez wstrzyknięcie. Śmierć może się zdarzyć, jeśli wystąpią komplikacje z oddychaniem lub przełykaniem i są trwałe. Ludzie z pewnymi problemami z oddychaniem mogą być narażeni na ryzyko z powodu tych skutków ubocznych Botox. Jeżeli problemy z połykaniem nasilają, otwór wlotowy może być potrzebne, aby zapewnić pacjentowi odżywczych i zapobiec głodu.

Wpływ toksyn

Botox zawiera toksyny botulinowej, które mogą rozprzestrzeniać się w organizmie i wpływać na kończyny lub części ciała z dala od miejsca wstrzyknięcia. Może to prowadzić do poważnych stanów znanych jako botulizm. Objawy zatrucia jadem kiełbasianym jest utrata siły i osłabienie mięśni w całym ciele, podwójne widzenie, niewyraźne widzenie, opadanie powieki, chrypka, zmiana lub utrata głosu, kłopoty mówiąc wyraźnie, utrata kontroli pęcherza moczowego, problemy z oddychaniem i problemy z przełykaniem.

Inne efekty

Inne skutki wstrzyknięcia Botox to suchość w ustach, uczucie dyskomfortu w miejscu wstrzyknięcia, zmęczenie, ból głowy, ból szyi, problemy z oczami, takie jak podwójne widzenie, niewyraźne widzenie, zmniejszył wzroku, opadanie powiek, obrzęk powiek i suchych oczu. Jak również mogą wystąpić reakcje alergiczne, takie jak świąd, wysypka, ściągacze, świszczący oddech, objawów astmy, zawroty głowy, uczucie omdlenia lub omdlenia. Powiadomić lekarza od razu, jeśli którykolwiek z tych objawów i utrzymują się przez pewien okres czasu. Reakcje alergiczne mogą wystąpić i szybko się rozprzestrzeniła. Najlepiej jest uzyskać wcześniejszą pomoc przed alergie stają się powszechne.

Wnioski

Botox może być dosłownie zmienia życie lek dla wielu osób cierpiących na dystonię. Pacjentów z dystonią mogą przedyskutować swoje opcje z ich lekarzami. Istnieje także leków, które można łączyć z Botox stworzenie dodatkowej ulgę choroby. Czasami leczenie nie jest skuteczne w pierwszej turze zastrzyków i osób cierpiących na dystonię powinny umożliwić Botox czasu potrzebuje do pracy. Zastrzyki drugiego czasu mogą pracować mimo pierwsza próba nie zrobił.