adcov.com

Jakie są skutki uboczne Botox na mózg?

Botox jest naturalnie występujące neurotoksyny pierwotnie zatwierdzony przez Food and Drug Administration do zastosowań medycznych w roku 1989. Mimo to potencjalnie śmiertelna trucizna może być broń wyboru dla bioterroryzm, gdy używany w rozcieńczonych form może przynieść ulgę w różnych warunkach. Zabiegi Botox były uważane za bezpieczne z kilku skutków ubocznych, ale nowe badania pokazują, że osoby korzystające Botox może mieć powody do niepokoju.

Co to jest Botox?

Botox jest rozcieńczony roztwór białka toksyny botulinowej typu A. Jest to jeden z siedmiu śmiertelnych toksyn, które powodują zatrucie jadem kiełbasianym, śmiertelna forma zatrucia pokarmowego. Toksyny botulinowe są syntetyzowane przez gram-dodatnie bakterie Clostridium botulinum. Te siedem neurotoksyny są najbardziej toksycznych substancji znanych człowiekowi, który pogarsza się z tym, że nie ma lekarstwa, sprawia, że ​​są idealnym środkiem bioterroryzmu.

Sposób działania

Neurotoksyny botulinowej, gdy jest wprowadzony w organizmie, który blokuje uwalnianie acetylocholiny. Acetylocholina jest neuroprzekaźnikiem, który wysyła sygnały do ​​innych nerwów, takie jak mózg i mięśni. Bez acetylocholiny do zapoczątkowania skurczu mięśni, stają się sparaliżowany, co jest objawem, który zainspirował naukowców do badania, w jaki sposób toksyny może być korzystna w leczeniu chorób.

Historia

Przed zatwierdzenie FDA w 1989 roku, naukowcy badali skutki efekty terapeutyczne i uboczne, toksyny. Te badania przedkliniczne wykorzystujących zwierzęta laboratoryjne, aby ocenić, jak zareagują toksyny w organizmie i może dostarczyć ważnych informacji na temat bezpieczeństwa produktu. Wczesne badania pokazały, że Botox nie przemieszczają się wzdłuż komórek nerwowych w mózgu i rdzeniu kręgowym. To udokumentowano, że toksyna może dostać się do krwiobiegu, ale w takim poziomie minut, że będzie dezaktywowane przed tym, jak daleko od miejsca wstrzyknięcia.
Ponieważ badania wykazały, Botox jest bezpieczny w użyciu, pierwszy został zatwierdzony do stosowania w leczeniu zeza, który jest nieprawidłowe ustawienie oczu. Lekarze zauważyć, że u pacjentów otrzymujących te zabiegi wykazuje nieoczekiwany efekt uboczny wygładzenia zmarszczek. W roku 2002 FDA Botox być wykorzystane do celów kosmetycznych.
Od tego czasu Botox jest stosowany w leczeniu wielu stanów, w tym bóle głowy, porażenia mózgowego, skurczów mięśni, choroby Parkinsona, bólu pleców i dysfunkcji pęcherza.

Skutki uboczne

Zastosowanie Botoxu ma pewne niewielkie skutki uboczne, w tym bóle głowy, trudności w połykaniu, objawy grypopodobne i rozstrój żołądka. Badania naukowe i rozpoczęła dochodzenie przez FDA wykazały, że co najmniej 16 osób zmarło z jadem kiełbasianym, które można przypisać do botoksu. To doprowadziło naukowców do zastanawiam się, czy, w przeciwieństwie do oryginalnych badań, Botox może podróżować przez nerwy do mózgu.

Nowe Obawy

Badanie przeprowadzone przez Instytut Matteo Caleo na włoskiej of Neuroscience sugeruje, że toksyna botulinowa może poruszać się wzdłuż nerwów do mózgu u zwierząt laboratoryjnych. Zespół badawczy zauważyć, że nie było śladów toksyny znajdujące się w pniu mózgu przez okres do sześciu miesięcy po wstrzyknięciu.
Mimo, Allergan, producent Botox, zniżki te badania mówią, że używany preparat laboratoryjny zamiast botulinowej Botox, a nawet spekulować, że wstrzykuje się bezpośrednio do mózgu, wciąż budzi pytania i wątpliwości do bezpieczeństwa Botox, zwłaszcza po wstrzyknięciu do mięśni twarzy, tak blisko, w odległości do mózgu.