adcov.com

Jakie są różnice między ścięgien i stawów?

Ból w okolicach stawu może budzić wątpliwości. Co zrobić, jeśli mam zapalenie stawów? Czy to może być coś innego? Ścięgien i stawów mogą być mylone, ponieważ wpływają one na podobne obszary i przyczyny zarówno ból i obrzęk. Istnieje kilka kluczowych różnic między ścięgien i stawów, które powinieneś wiedzieć.

Ścięgna w skrócie

Ścięgna są urazy i zapalenie ścięgien. To może się zdarzyć w dowolnym miejscu na ścięgna, ale zwykle objawia gdzie mięśnie i ścięgna spotkać. Często ścięgna przyniesie ciepło, ból, sztywność, utrata mobilności i zapalenia na tym terenie. Ból może nasilać się z wykorzystaniem danego obszaru, takie jak zapalenie ścięgna w dłoni jest bardziej bolesne po otwarciu słoika.

Zapalenie stawów, w skrócie

Zapalenie stawów jest ogólnikowy termin obejmujący około 100 różnych stawów. Jest to spowodowane albo nadmiernego zużycia i ścierania przegubu, zaburzeń autoimmunologicznych, infekcji bakteryjnej lub akumulacji kwasu moczowego. Zapalenie stawów powoduje ból, sztywność, utrata mobilności, zaczerwienienie i stan zapalny do stawu. Ból nasila się w przypadku stawu jest stosowane, takie jak zapalenie stawów nadgarstka będącego bardziej bolesne, gdy trzyma przedmiot w ręku.

Podobieństwa

Oba te zaburzenia powodują ból, który pogarsza ruchu. Zarówno przynieść zapalenie, ciepła, sztywność i utrata ruchliwości. Oba mogą być wywołane przez nadużywanie i niewłaściwe rozciąganie.

Różnice

Ścięgna nie jest przewlekłe i odzyskiwania może trwać zaledwie kilka dni na drobne uszkodzenia. Arthritis lub skutki zapalenia stawów, wydaje się być przewlekły i ustawiczne. Wreszcie, jest uraz ścięgna i zapalenie stawów jest choroba lub stan.

Diagnoza

Ból stawów zwykle zlokalizowane jest w szczególności do stawu, a ból ścięgna wydaje się być tuż przy stawie i ogólnie obejmuje większy obszar. Dotykając obszar, w którym ból jest, może być w stanie powiedzieć, czy ból jest obecny w stawie, który jest jeden sposób, aby ustalić, czy masz ścięgna lub zapalenie stawów. Najlepszym sposobem, aby odróżnić to, aby udać się do lekarza w celu dokładnego zbadania. W ten sposób można uzyskać pełny plan wyjścia z ścięgna lub planu leczenia do czynienia z zapaleniem stawów.