adcov.com

Jakie są różne typy wirusa brodawczaka ludzkiego w?

Wirus brodawczaka ludzkiego lub HPV jest wirus, który powoduje infekcji skóry i błon śluzowych. Ponad 100 różnych szczepów wirusa brodawczaka ludzkiego zostały zidentyfikowane, z których 30 szczepy są powiązane z chorobami przenoszonymi drogą płciową (STD). HPV jest najczęściej rozprzestrzenia się poprzez bezpośredni kontakt skóra do skóry, większość zakażonych osób nieświadomych skurczu choroby.

Brodawki podeszwowe

Brodawki podeszwowe są nowotworowe narośle skórne zwykle na dole stóp. Jest to spowodowane przez HPV 1, 2 i 4 wchodzących otarcia lub cięć w skórze. Przekładnia ma kontaktu osoby do osoby, albo przez kropelki krwi na skórze z brodawką. Brodawki podeszwowe nie wymaga leczenia, chyba bolesne lub uciążliwe.

Wspólne Brodawki

Typowe brodawki są podobne do brodawki podeszwowe. Brodawki są niezłośliwych zmian i rozpowszechniania przez HPV 1, 2, 4, 27 i 29. Wspólne brodawki są uciążliwe, ale zazwyczaj ustępują bez leczenia.

Brodawki płaskie

Płaskie brodawki są płaska obszary podwyższonego skóry, powszechnie znajdujące się na twarzy, gdy skóra jest porysowany. Brodawki są wywoływane przez wirusa HPV, 3, 10, 27, 28, 41 i 49. Płaskie brodawki są diagnozowane więcej dzieci i młodzieży.

Brodawki narządów płciowych

Brodawki narządów płciowych są spowodowane zakażeniem HPV 6, 11, 30, 40 do 45, 51 i 54. Brodawki narządów płciowych są zaraźliwe, a skrzynia biegów jest poprzez kontakt skóra do skóry. Brodawki są płaskie i cielisty i znajduje się w okolicy narządów płciowych. Możliwości leczenia brodawek narządów płciowych to leki, chirurgii i krioterapii. Według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, około 1 procent aktywnych seksualnie osób dorosłych w Stanach Zjednoczonych ma brodawki narządów płciowych.

Rak szyjki macicy

Raka szyjki macicy dotyczy tkanki w szyjce macicy i jest powszechnie wywoływane przez HPV 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56 i 58. Ogólnie rozpoznanym przez badań cytologicznych, jest rak powolnym wzroście. Leczenie raka szyjki macicy zależy od stadium raka, który jest obecny. Opcje obejmują biopsję, chirurgii laserowej, kriochirurgii i macicy.

Brodawczaków krtani

HPV 6, 11 i 30 są związane z brodawczaków krtani. Jest to choroba, która powoduje, że wzrost guza w drogach oddechowych. Rzadkie choroby, możliwości leczenia obejmują chirurgii, chemioterapii i antybiotyków.

Fakty

Według Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), około 20 milionów Amerykanów jest zakażonych wirusem HPV, z 6,2 mln nowo zakażonych każdego roku. Szacuje się również, że 50 procent mężczyzn i kobiet, które są aktywne seksualnie nabędzie HPV w pewnym momencie w życiu.