adcov.com

Jakie są przyczyny zmęczenia i braku energii w mężczyzn?

Wymagających kariery i obowiązki nie zawsze pozwalają na nadmierne zmęczenie, ale niektórzy ludzie nie paść ofiarą zmęczenia. Może to wpływać na ich wydajność w pracy lub w szkole, a to może mieć również wpływ na relacje. Na szczęście, badania naukowe dokonane postępy w zrozumieniu zmęczenie, zmęczenie i zarządzanie nimi jest coraz bardziej dopracowany proces codziennie. Prawidłowo identyfikowanie przyczyny zmęczenia jest jednym z kluczowych potrzeb skutecznego leczenia.

Zmęczenie Defined

Zmęczenie nie jest normalne zmęczony zaklęcie. Jest to szczególny warunek, że poziom energii i powoduje motywacyjnych maleje. Chociaż sporadyczne zmęczenie jest normalne, nadmierne epizody zmęczenia może wskazywać na większe, bardziej poważny problem. Kiedy pacjenci rozumieją i wzory uwaga zmęczenia, lekarze mogą lepiej określić przyczyny tego stanu. Tylko lekarz może zdiagnozować zmęczenie.

Styl życia

Niezdrowego trybu życia często może prowadzić do zmęczenia. Według MedlinePlus, alkoholu, nikotyny i narkotyków może prowadzić do zmęczenia wszystko, powodując zakłócenia w sen. Co więcej, niektóre, takie jak styl życia, pracy lub wymagających harmonogram, może powodować mężczyzn dostać mniej niż zalecana ilości snu, który jest około 8 godzin co noc, lub mogą mieć sprzeczne snu (takie jak pobyt późno jedną noc i idzie do łóżka wcześnie następnego), które również mogą przyczynić się do zmęczenia.

Depresja i lęk

Według badań zgłoszonych przez Ask Men, depresja jest jedną z najtrudniejszych i najbardziej rozpowszechnionych objawów jest zmęczenie. W badaniu, 96 procent uczestników cytowany zmęczenie jako objaw, a 72 procent z tych, ze zmęczenia poinformował, że w dużym stopniu ingerować w ich życie z dnia na dzień. Ponadto Choroba Środowiska Zasobów informuje, że depresja i lęk może powodować bezsenność. Odcinek bezsenność, która jest słaba lub niewystarczające sen, może powodować wyraźny brak energii na następny dzień.

Hormony

Gdy poziom testosteronu i DHEA nie są stabilne, ludzie mogą wykazywać podobne objawy przewlekłego zmęczenia, który jest warunkiem, który powoduje ciężkie i wszechobecną zmęczenie. Zmniejszenie stężenia testosteronu i DHEA może prowadzić do zmniejszenia masy mięśni i kości i zwiększenie masy ciała. Oba te czynniki mogą przyczynić się do objawów zmęczenia.

Dieta

Niesymetrycznie dieta Stwierdzono również prowadzić do braku energii. Psychology Today donosi, że jedzenia prawo żywności w odpowiednim momencie dnia może walczyć zmęczenie i że odwodnienie może spowodować brak energii. Niedobory żywieniowe (głównie żelaza, białka i witamin z grupy B) może również spowolnić działanie mózgu, co prowadzi do zmęczenia.