adcov.com

Jakie są przyczyny zaparć?

Jakie są przyczyny zaparć?


Od czasu do czasu przeżywa walkę z zaparciami nie wskazuje na poważny problem pokarmowego. Jednak, gdy problemy z zaparciami się przewlekły, lub występować codziennie lub raz w tygodniu, jest prawdopodobnie przyczyna. Istnieje wiele przyczyn zaparcia; zanim będzie można podjąć kroki, aby regulować wypróżnienia, musisz wskazać dokładną przyczynę.

Ujęcia wody

Przyczyną przewlekłego zaparcia niekoniecznie poważne. Często może to być po prostu kwestia prowadzenia korpusu uwodnionym. Picie od ośmiu do dziesięciu szklanek wody dziennie - co najmniej 62 uncji - utrzymuje ciało i przewodu pokarmowego nawodniony. W rezultacie stolec pozostają miękkie i są w stanie przechodzić z małą lub bez dyskomfortu.

Brak błonnika

Oprócz wody, korpus musi włókna pozostają prawidłowe. Włókna znajduje się w wielu produktach spożywczych, takich jak owoce, warzywa i produkty pełnoziarniste. Nadmierne spożycie tłustych, smażonych i fast foodów może obniżyć swoje dzienne spożycie błonnika i przyczyniają się do przewlekłych zaparć. Suplementy włókien w celu uzyskania zalecanej dziennej dawki błonnika.

Siedzący tryb życia

Brak ćwiczeń lub innych rodzajów aktywności fizycznej może zmniejszyć skurcze jelit i powodować zaparcia. Z drugiej strony, jako aktywny stymuluje skurcze jelit, może to regularnego wypróżnienia. Ćwiczenia przez co najmniej 30 minut dziennie, aby złagodzić zaparcia.

Leki

Leki na receptę mają skutki uboczne. I częstym skutkiem ubocznym leków, wysokie ciśnienie krwi, pigułki antykoncepcyjne i antydepresyjne są zaparcia. Niektóre działania niepożądane ustępują w ciągu kilku tygodni, w których częstotliwość pracy jelit może wrócić do normy. Jeśli to możliwe, należy porozmawiać z lekarzem o obniżyć dawkę lub zwiększyć spożycie błonnika.

Zaburzenia przewodu pokarmowego

Kilka zaburzenia trawienia i inne choroby (niektóre poważne) może powodować przewlekłe zaparcia. Niezagrażających życiu stany związane z zaparciami to zespół jelita drażliwego, nietolerancji laktozy i chorób zapalnych jelit. Przewlekłe zaparcia mogą być również objawem raka okrężnicy, odbytnicy, odbytu i raka jajnika. Jeżeli zaparcie nie poprawi się z domu środków, odwiedzić lekarza.