adcov.com

Jakie są przyczyny zapalenia skóry alergii?

Zapalenie skóry opisuje stan, stany zapalne skóry. Chociaż istnieje wiele rodzajów i przyczyn zapalenia skóry, najbardziej powodować zaczerwienienie i swędzenie skóry.

Funkcja

Kontaktowe zapalenie skóry występuje wtedy, gdy styka się z alergenem, takich jak mydła lub substancji chemicznych. Efekty alergenów zmieniać się od osoby do osoby.

Rodzaje

Inne alergeny znajdują się w kurzu, roślin, metali, gumy, biżuteria, makijaż i kremy. Niektóre osoby są uczulone na neomycynę, która znajduje się w antybiotyk maści jak Neosporin.

Atopowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry jest często w ludzi, którzy mają innych alergii, takich jak katar sienny. Jest to zwykle gorsza dla dzieci, ale jej nasilenia różni się od osoby do osoby. Najczęstszym objawem jest sucha skóra.

Nieporozumienia

Niektóre substancje drażniące skóry, takie jak mydła, może również powodować zapalenie skóry, ale to zajmie dużo kontaktu z mydłem w czasie, aby spowodować reakcję. Minimalny kontakt z alergenem może spowodować wysypkę pojawiać.

Rozważania

W większości przypadków, kontaktowe zapalenie skóry jest całkowicie nieszkodliwy i rozwiązuje samodzielnie lub z użyciem miejscowego kortyzon śmietany.