adcov.com

Jakie są przyczyny TMJ?

Jakie są przyczyny TMJ?


TMJ oznacza stawu skroniowo-żuchwowego, które znajdują się po obu stronach twarzy przed każdym uchu. Wspólne łączy dolną szczękę do czaszki. Pomaga stawu skroniowo przenieść szczęki w górę iw dół, na boki oraz do przodu i do tyłu. Pozwala to gryźć, żuć, przełykać, mówić i zrobić mimiki. Możesz rozwinąć się choroba lub zaburzenia w tym stawie, co może prowadzić do bólu i trudności w poruszaniu się mięśnie twarzy i szczęki.

Identyfikacja

Choroba stawu skroniowo, znany jako TMJD lub po prostu TMJ, jest ogólnie zdanie na kilka czynników, które mogą mieć wpływ na połączenie szczęki, co prowadzi do bólu w szczęce oraz w tkankach wokół ust. Nie może być ograniczeń w ruchu żuchwy. Może się okazać, że trudno jest jeść, mówić i poruszać szczęką w ogóle. Mogą wystąpić bóle głowy lub ból szyi i ramion. Szczęka może się blokować, jeśli spróbujesz otworzyć usta. U niektórych pacjentów obrzęk twarzy lub kliknięcie lub mielenie dźwięki przy użyciu usta. W niektórych przypadkach przyczyną tego warunku pozostaje nieznana.

Zapalenie stawów

O formę zwyrodnieniowej stawów w stawie żuchwy może powodować TMJ. Zapaleniem kości i stawów w szczęki mogą prowadzić do przemieszczenia lub przemieszczeń dysku, który jest umieszczony pomiędzy szczęki i gniazda. Ten zwichnięte dysku może prowadzić do kliknięciu, tarcia lub trzasków. Może to ograniczyć ruch szczęki i ból przyczyna podczas otwierania i zamykania usta. W przypadku leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów, może być narażony na części stawu szczękowego, aby stać się bezpiecznik, który może całkowicie uniemożliwić ruch szczęki.

Zaciskając lub szlifowanie

Podczas szlifowania lub zacisnąć zęby, można nosić z dala chrząstkę, że linie skroniowo-żuchwowego. Jak to się dzieje, na kości kość ściera i tworzy objawy TMJ. To zachowanie może wystąpić, gdy śpisz, i nie może sobie nawet sprawy, robisz to. Szlifowania i zaciskanie zębów zazwyczaj występuje więcej, jeśli jesteś zestresowany. Twój dentysta może szukać oznak zużycia na zębach. Jedna wskazówka, że ​​jesteś szlifowania lub zaciskanie zębów jest, jeśli często wstawać rano z niewyjaśnionych żuchwy lub ból ucha.

Niewłaściwe brań

U niektórych pacjentów zauważyć, że ich ugryzienie nie czujesz się dobrze. Jeżeli zęby nie prawidłowo wyrównane przy gryzieniu, może być nadmiar naprężenie na mięśnie żucia. Jeśli to nie będzie leczona, może wystąpić ból i skurcze mięśni w okolicy żuchwy. Ponadto, więzadeł, które posiadają szczęki w miejscu może stać się nadmiernie i nie będzie w stanie ustabilizować ruch szczęk. Może to spowodować, że szczęka przesuwać z gniazda.

Zabiegi stomatologiczne

Zabiegi stomatologiczne lub inne, które wymaga użycia rurki do oddychania może prowadzić do TMJ. Po włożeniu rurki do oddychania w ustach, to z powodu kryzysu zdrowotnego, więc usta muszą być szybko i szeroko otwarte, w celu wprowadzenia rurki. Podczas oskrzela jest, szczęki mogą pozostać otwarte i zamocowane na miejscu przez dłuższy okres czasu. To może prowadzić do nadużywania urazu stawu szczękowego.