adcov.com

Jakie są przyczyny różnic płciowych w depresji?

Jakie są przyczyny różnic płciowych w depresji?


Zdaniem dyrektora Narodowego Instytutu Zdrowia Psychicznego, Steven E. Hyman, depresja wpływa na całe ciało, wpływa na nastrój, swoje krytyczne myślenie, a nawet powodując dolegliwości fizyczne. Stwierdził on, że choroba zawsze dotyka dwa razy więcej kobiet, z wyjątkiem przed dorastania, kiedy dotyczy obu płci w równym stopniu.

Genetyka

Steven E. Hyman twierdzi, że chłopcy mają tendencję do rozwoju autyzmu, ADHD, czyli alkoholizm w późniejszym życiu, jeśli działa w rodzinie. Z drugiej strony, dziewcząt walka z depresji, lęku i innych zaburzeń depresyjnych. Dodał, że zanim dziecko osiągnie wiek dojrzewania, są one zarówno częściej cierpią na depresję, ale to przesuwa się do kobiet.

Przyczyny rozwojowe

Jill Goldstein, Ph.D., profesor psychiatrii i medycyny oraz Narodowego Instytutu Zdrowia Psychicznego (NIMH) beneficjenta, odkrył, że zróżnicowanie seksualne w mózgu w okresie dojrzewania, ciąży i menopauzy umieścić kobiety na ryzyko zaburzeń depresyjnych.

Problemy zdrowotne

Według Mary Jane Massie, MD, prowadzącego psychiatry w Memorial Sloan-Kettering Cancer Center, podczas gdy chorzy na raka nie mogą przyznać się do swoich lekarzy onkologów, że są w depresji, 33 procent były obniżone, kiedy zostały zdiagnozowane. Samobójstwo i Międzynarodowe Stowarzyszenie Zdrowia Psychicznego dodaje, że kobiety mają tendencję do rozpoczęcia leczenia zarówno ze względów medycznych i zdrowia psychicznego.

Objawy

Mężczyźni i kobiety wyrażają swoją depresję inaczej. Mężczyźni nie mogą przyznać, że są w depresji i irracjonalnie obwiniać innych, tworzenia konfliktów, a zwracając się do alkoholu, a kobiety odczuwają winę i skrajnego smutku, wycofania się z innymi.

Różnice samobójcy

Phyllis Greenberger, dyrektor wykonawczy Towarzystwa Badań Zdrowia Kobiet, zastanawiali się, jak w rzeczywistości, chociaż więcej ludzi uda się próby samobójcze, próby samobójcze więcej kobiet, gdy czuje się przygnębiona i beznadziejna.