adcov.com

Jakie są przyczyny przepełnienie żył miednicy?

Żyły miednicy, gdy występuje przeciążenie żylaki w miednicy stają się przekrwione i zaczyna przeszkadzać w pobliżu nerwów, często powodując dyskomfort, bólu lub ciśnienia. Objawy te zwykle stają się gorsze, stojąc, chodząc lub po stosunku płciowym. Przepełnienie żył miednicy występuje głównie u kobiet między 20 i 45, w szczególności tych, którzy przynajmniej raz w ciąży, ale w wielu przypadkach donoszono także u mężczyzn (patrz odniesienia 3). Dokładne przyczyny tych żylaków nie są jeszcze w pełni poznane, ale kilka teorii obecnie objętego dochodzeniem należą czynniki fizjologiczne, hormonalne i anatomiczne.

Żylaki

Żylaki są żyły w którym normalne, jednokierunkowy przepływ krwi został zakłócony przez usterki w zaworów, które zazwyczaj uniemożliwiają krew płynie do tyłu, dzięki czemu nadmiar krwi do połączenia wewnątrz żył, obrzęk i rozciąganie ich ścian (patrz Literatura 1 & 2). Żylaki, które rozwijają się w miednicy w okolicy nóg, pachwiny lub podbrzuszu mogą zakłócać normalne funkcjonowanie głównych nerwów w pobliżu, co powoduje wiele nieprzyjemnych i bolesnych objawów. Jest to znane jako zatorów żył miednicy.

Fizjologiczne Przyczyny

Jedną z przyczyn rozwoju żylaków powodujących przekrwienie żyły miednicy u kobiet jest na podstawie zmian fizjologicznych, doświadczonych w trakcie i po porodzie. Dramatyczne wahania wagi i nadmierne zatrzymywanie płynów doświadczają wielu kobiet, na przykład, mogą odgrywać rolę w uszkodzenia lub zaburzających funkcje żylny w miednicy (patrz odnośnik nr 1).

Przyczyny anatomiczne

Zmiany zachodzące w trakcie lub po ciąży na poziomie bardziej strukturalne mogą także być co najmniej częściowo odpowiedzialna za powstanie varicosities w miednicy. Ciąża może być fizycznie i umysłowo wyczerpująca proces często ma wyraźny wpływ na systemowych funkcji w organizmie. W trakcie i po ciąży, wiele kobiet doświadcza łagodnych do poważnych zakłóceń w seksualnej, moczowego, pokarmowego lub funkcji neurologicznych do pewnego stopnia, a podobne efekty mogą osłabić lub uszkodzenia żyły i miednicy w pobliżu nerwów, co czyni je bardziej podatnymi na rozwój zatorów żył miednicy (patrz Referencje 1 i 2).

Przyczyny hormonalne

Według VeinDirectory.org, nadmiar poziom estrogenu w organizmie, jak tych w czasie ciąży, wykazano cienkich i osłabiają ściany żył (patrz odnośnik 1). Kruche ściany żyły są bardziej podatne na rozciąganie i obrzęk, które mogą prowadzić do zatorów żył miednicy, oddanie kobiety, które są w ciąży lub były w ciąży w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania, zwłaszcza po ciąży mnogiej (patrz odniesienia 1 i 2).

Przepełnienie żył miednicy w ludzi

Mimo, przepełnienie żył miednicy występuje głównie u kobiet, wiele męskich przypadki zostały również udokumentowane. U pacjentów płci męskiej, varicosities występuje w postaci varicoceles - dilations a czasem skręcanie w jądrach żył, które drenują krwi od moszny. Przyczyny i objawy varicoceles są bardzo podobne do tych z innych żylaki występujące u kobiet lub w innych częściach ciała, rozwijających się, gdy ciśnienie w żyłach moszny lub wadliwych zaworów zakłócić prawidłowy przepływ krwi, czasami powodując dyskomfort, ból, a nawet bezpłodność.

W przeciwieństwie do zatorów żył miednicy mniejszej u kobiet, przekrwione męskie varicoceles często są widoczne z zewnątrz, lub zauważalne w dotyku i może powodować różne uczucia ciężkości w mosznie lub jąder, co ułatwia ich identyfikację w niektórych przypadkach. Podobnie jak u kobiet, jednak Dokładne przyczyny nieprawidłowego działania zastawki same pozostają nieznane, co czyni go trudnym do zapobiegania lub pełnego zrozumienia tej choroby.